Darželio auklėtinių apsilankymas bibliotekoje

„Pelėdžiukų“ grupės auklėtinių apsilankymas Vilkyčių bibliotekoje

Šaltoką vasario 10-osios rytą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale apsilankė Vilkyčių vaikų darželio „Pelėdžiukų“ grupės auklėtiniai su auklėtoja Aušra Mile ir auklėtojos padėjėja Jūrate Pociene. Šie vaikai jau antrą kartą lankosi bibliotekoje ir nori sužinoti, ką galima atrasti naujo knygų šalyje.

Darželio auklėtinių apsilankymas bibliotekojeBibliotekininkė pirmojo apsilankymo metu supažindino su bibliotekos funkcijomis, papasakojo, kaip laikytis tvarkos, kokias knygas galima vartyti, skaityti ar klausytis vaikams, o kurios skirtos suaugusiems lankytojams.

Antrojo apsilankymo metu darželinukai klausėsi Justino Marcinkevičiaus eiliuotos pasakos „Grybų karas“. Jie sužinojo, kad eiles rašantis rašytojas vadinamas poetu, eilėraščių tekstas yra panašus į stulpelį,  o žodžiai rimuojasi.

Išklausę Violetos Palčinskaitės eilėraštį „Dėdė miegas“, vaikai dar išgirdo ir šio eilėraščio muzikinę versiją, transliuojamą per televizijos laidą „Labanakt, vaikučiai!“. Jaunieji bibliotekos lankytojai suprato, kad pagal eilėraščių tekstą kuriamos lopšinės, dainos, įgarsinami filmai.

„Pelėdžiukų“ grupės auklėtiniai jau moka padeklamuoti J. Marcinkevičiaus  eilėraštį „Žiema“, eilėraščius apie katinėlį, paukščius, gyvūnus, daržoves.

Bibliotekininkė pristatė Kazio Jakubėno eiliuotą knygą „Abėcėlė“, kurioje eilėraščiai prasideda ta pačia raide. Vaikai jau pažįsta raides, todėl bibliotekininkės paklausti, kokia tai yra raidė, teisingai ją įvardijo.

Vaikai sužinojo, kad bibliotekoje yra daug spalvingai iliustruotų poezijos knygelių ir jas smagu vartyti, kaip ir kitas knygutes.

 

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Darželio auklėtinių apsilankymas bibliotekoje Darželio auklėtinių apsilankymas bibliotekoje Darželio auklėtinių apsilankymas bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai