Poezijos posmai liejosi gimtąja kalba

Poezijos posmai liejosi gimtąja kalba

Kovo 22 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale moterų būrelis susirinko į poezijos skaitymus „Poezijos medžiui pražydus“. Taip paminėta Pasaulinė poezijos ir  Tarptautinė gimtosios kalbos diena.

Bibliotekininkė popietę pradėjo pabrėždama gimtosios kalbos svarbą. Turime ją ugdyti ir gerbti, nes kalba nemiršta tol, kol yra ją gerbiančių bei saugančių.

Renginio dieną už lango pavasaris džiugino puikiu oru, tad poezijos skaitymai pradėti  linksmu eilėraščiu „Laiškas nuo pavasario“. Vėliau savo kūrybos eiles skaitė viešnia iš Degučių G. Marksienė, kuri yra dirbusi lietuvių kalbos mokytoja Vainuto mokykloje. Ji skaitė savo eiles apie Vainutą, Mažąją Lietuvą bei naujausią eilėraštį apie karą Ukrainoje. Eilėraštis gimė išvydus reportažą apie puolamas mamas su vaikais ant rankų. Popietės metu eiles skaitė ir deklamavo N. Stanelienė, B. Paldauskienė, G. Pielikienė ir bibliotekininkės.

Manau, susirinkusioms moterims buvo smagu atitrūkti nuo darbų, rutinos, netoliese vykstančių negandų ir prie arbatos puodelio, su poezijos knygomis rankose, trumpam užmiršti kasdienybę.

 

Gintarė Bagdonienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vainuto filialo vyresn. bibliotekininkė

Poezijos posmai liejosi gimtąja kalba Poezijos posmai liejosi gimtąja kalba Poezijos posmai liejosi gimtąja kalba Poezijos posmai liejosi gimtąja kalba

Spausdinti
Facebook komentarai