paskaita apie daržovių naudą

Vilkyčių bibliotekoje – paskaita apie daržovių naudą

Kovo 29 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko sveikatingumo ir degustavimo užsiėmimas „Daržovių nauda ir jų gydomosios savybės”.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irutė Bružienė atvykusiems Vilkyčių dienos centro „Veikime kartu“ lankytojams papasakojo apie daržoves. Mokiniai sužinojo, kad jas ne tik sveika valgyti, bet jos turi ir gydomųjų savybių: svogūnų sultys tinka kaip vaistas nuo kosulio, česnakas turi dezinfekcinių savybių, kopūsto lapai traukia karštį ir ramina sąnarių skausmą.

Vaikai sutiko, kad daržovių reikia valgyti kuo daugiau.  Nesvarbu kaip jos paruoštos: virtos, keptos ar žalios, tai gausus kiekis vitaminų ir mikroelementų, kurie labai reikalingi žmogaus organizmui.

Išklausę paskaitėlę mokiniai degustavo įvairias daržoves bei iš jų pagamintus vėrinukus. Jiems labai patiko duonos, sviesto ir česnako užtepėlės.

Užsiėmimo dalyviai padėkojo Visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Irutei Bružienei ir pažadėjo valgyti kuo daugiau daržovių ir sveikesnio maisto.

 

 

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

paskaita apie daržovių naudą paskaita apie daržovių naudą paskaita apie daržovių naudą paskaita apie daržovių naudą paskaita apie daržovių naudą

Spausdinti
Facebook komentarai