Robotai humanoidai

Į biblioteką atkeliavo programuojami robotai „Edbot“ ir „Blue-bot“

Lietuvos Kultūros Taryba ir Šilutės rajono savivaldybė šiemet skyrė finansavimą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui „Programavimo studija“ (projekto vadovė – Sandra Jablonskienė). Siekdami suteikti vaikams ir jaunimui galimybę mokytis programavimo inovatyviai ir įdomiai, skatinti kūrybišką mąstymą, bibliotekininkai įsigijo du edukacinius robotus humanoidus „Edbot“ bei „spiečių“ programuojamų bitučių „Blue-bot“ ir „Beet-bot“.

Norėdami teikti kuo geresnes paslaugas bibliotekos lankytojams, bibliotekininkai patys daug ir dažnai mokosi. Susipažinti su naujaisiais robotukais Informacijos bei Vaikų skyriaus darbuotojams padėjo „Biznio mašinų kompanijos“ lektorius Andrius Manzurovas. Jis nuosekliai ir kantriai pasakojo apie edukacinio roboto humanoido „Edbot“ programavimo subtilybes, pademonstravo jo įspūdingas galimybes. Šis galingas robotas yra skirtas padėti išmokti programavimo įgūdžių linksmu ir interaktyviu būdu. „Edbot“ kalba visomis populiariausiomis programavimo kalbomis. 16 autonomiškai kontroliuojamų variklių ir šviesos diodų lempučių, atstumo jutiklis, visa judesių paletė leidžia roboto programavimą paversti įdomiu iššūkiu bet kokio amžiaus mokiniams. Dvejus metus iš eilės „Edbot“ humanoidas laimėjo geriausio roboto apdovanojimą didžiausioje tarptautinėje edukacinių sprendimų parodoje BETT.

„Blue-bot“ robotas, tai visame pasaulyje populiari ugdymo priemonė, skirta patiems mažiausiems ir smalsiausiems vaikams, kurią galima valdyti ir mobiliaisiais įrenginiais. Šis spalvingas, lengvai valdomas ir draugiškas mažasis robotukas yra puiki priemonė mokytis iššifravimo bei problemų sprendimo, programavimo pradmenų.

Kviečiame ir jus susipažinti su naujaisiais bibliotekos „gyventojais“, registruotis į užsiėmimus ir nerti į nuostabų programavimo pasaulį. Tel. informacijai (8 441) 77137.

Akvilė Tamošiūnė
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Lektorius demonstruoja mokymų dalyviams robotą Lektorius demonstruoja robotų programavimo progamą Lektorius ir mokymų dalyviai nagrinėja programavimo schemas Programuojami robotai mažiesiems

Spausdinti
Facebook komentarai