Filmo peržiūros epizodas

Rašytojo Žiulio Verno 195-osioms gimimo metinėms – viktorina vaikams ir filmo peržiūra

Šiandien, vasario 8 dieną, minimos prancūzų rašytojo Žiulio Gabrielio Verno (Jules Gabriel Verne, 1828–1905) 195-osios gimimo metinės. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ta proga vaikams surengta viktorina, kurioje dalyviams teko atsakyti į klausimus apie šio mokslinės fantastikos žanro pradininko biografiją ir populiariausias jo knygas. Pasibaigus viktorinai vyko nuotaikinga animacinio filmo, sukurto Ž. Verno romano „Aplink pasaulį per 80 dienų“ motyvais, peržiūra. Filmas ne tik įtraukė jaunuosius žiūrovus, bet ir suteikė daug teigiamų emocijų.

Žymiausios rašytojo knygos: „Kelionė į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „20000 mylių po vandeniu“, „Aplink pasaulį per 80 dienų“ ir kt.

Literatūros kūrėjo svajonės peržengė to meto išradimų ribas, išpranašavo naujus technikos pasiekimus, kuriuos vėliau realizavo jau XX a. išradėjai ir mokslininkai. Jis rašė apie televiziją ir telefoną, apie povandeninius ir kosminius laivus, apie Žemės istoriją ir už orą sunkesnius skraidančius aparatus. Povandeninių laivų išradėjas Saimonas Leikas (Simon Lake) sakė, kad jo darbus paskatino romanas „20 000 mylių po vandeniu“. Aviacijos pionierius Albertas Santosas-Diumontas (Alberto Santos-Dumont) vadino Ž. Verną savo myli­miausiu autoriumi, kurio pasakojimai apie skraidančius aparatus paskatino jį susidomėti aviacija, o romanas „Robūras užkariautojas“ — išrasti malūnsparnį.

Ž. Vernas yra antrasis visų laikų daugiausiai verčiamas autorius, nusileidžiantis tik Agatai Kristi.

Edgaras Strelčiūnas,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkas

Filmo peržiūra Filmo peržiūra

Spausdinti
Facebook komentarai