vaikai kartu su mokymų vedėja atlieka užduotis

Programuoti gali kiekvienas

Rugsėjo 16 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje startavo užsiėmimai su programuojamomis bitutėmis „Blue-bot“. Edukacinis robotukas-bitė – tai visame pasaulyje populiari ugdymo priemonė, skirta patiems jauniausiems ir smalsiausiems vaikams. Šis spalvingas, lengvai valdomas ir draugiškas mažasis robotukas yra puiki priemonė mokantis iššifravimo ir programavimo pradmenų bei lavinant problemų sprendimo įgūdžius. Tai puikus technologinis sprendimas, kuris įkvepia vaikus kiekvieną kartą mokymosi procese išbandyti naujas, vis kūrybingesnes ir sudėtingesnes, komandų sekas.

Pirmojo užsiėmimo metu dalyviai susipažino su bitutėmis, jų sandara, sužinojo, kas yra algoritmai, pabandė sukurti savo sekas popieriuje, o po to ir programuodami bitutę.

Veiklos metu ugdomi įvairūs gebėjimai, emocijų suvokimas ir raiška. Vaikai reiškia teigiamas emocijas, pasiekę tikslą džiaugiasi veikla bei rezultatu, stengiasi laikytis žaidimo taisyklių, sutelkia dėmesį, stebi draugus, kontroliuoja savo veiksmus, klauso ir išsako savo nuomonę, kreipiasi pagalbos, geranoriškai bendrauja ir bendradarbiauja žaisdami, drąsiai planuoja veiksmus, siūlo strategijas tikslui pasiekti.

Užsiėmimai organizuoti vykdant projektą „Programavimo studija“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės (projekto vadovė – Sandra Jablonskienė).

 

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

vaikai klausosi mokymų vedėjos vaikai išbando rorobtuką ant kilimėlio su raidėmis vaikai ir programuojamos bitutės mokymų dalyvis kuria veiksmų seką popieriuje mokymų dalyviai programuoja robotuką dalyviai stebi robotuką atliekantį suprogramuotus veiksmus dalyviai atlieka užduotis

Spausdinti
Facebook komentarai