Savanorės dalyvauja edukacijoje

Neįkainojama patirtis

Savanorystė – tai galimybė mokytis naujų įgūdžių, pažinti naujas sritis, išsiaiškinti profesinius polinkius. Būtent dėl savanoriškos veiklos teikiamos naudos nusprendžiau prisijungti prie Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos personalo.

Aš esu Rūta, prieš šešis mėnesius pradėjau savanoriauti Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Nuo 9 klasės jau galvoje sukosi mintys apie savanorystę, tačiau nebuvau užtikrinta, ar ši veikla tinkama man. 10 klasėje nusprendžiau, kad noriu pakeisti savo rutiną ir žengti pirmais savanorystės žingsniais. Kai sužinojau, jog ten savanoriaus ir mano draugė, labai nudžiugau, nes turėti pažįstamą žmogų šalia žengiant savanorystės keliu yra dar smagiau!

Pradėjus savanoriauti susipažinome su mūsų kuratore Sandra, kuri lydėjo ir teikė pagalbą visą savanorystės laikotarpį. Kuratorė supažindino mus su bibliotekos skyriais, darbuotojais, kartu aptarėme ateinančius planus, kurias reikės įvykdyti.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykdėme įvairiausias veiklas ir suteikėme reikalingą pagalbą bibliotekos darbuotojams. Dalyvaudavome robotikos būrelyje, kūrybinėse dirbtuvėlėse, įvairiuose renginiuose, teikdavome pagalbą kuriant viktorinų ir protmūšių klausimus, renginių dekoracijas, padėdavome vaikų aptarnavimo skyriuje. Veiklų mums tikrai netrūko, o šeši savanorystės mėnesiai praėjo be galo greitai.

Ši neįkainojama galimybė savanoriauti patobulino mano socialinius įgūdžius, suteikė pasitikėjimo savimi, kadangi reikėdavo susidurti su viešuoju kalbėjimu, prisidėjo prie mano vertybių formavimosi. Susipažinau su daugybe naujų žmonių, užmezgiau stiprų ryšį su bibliotekos darbuotojais, kurie visą savanorystės laikotarpį buvo šalia ir visuomet pasiruošę man padėti. Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę savanoriauti, įgyti naujų įgūdžių ir patirti akimirkų, kurių niekada nepamiršiu.

Dėkoju visiems Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams, kuratorei Sandrai ir mentoriui Rimvydui, kurie mane lydėjo visą savanorystės kelią!

Rūta Jančauskaitė

Savanorė Rūta su gyvūnu

Spausdinti
Facebook komentarai