Užgavėnių dieną surengta viktorina Rusnėje

Užgavėnių dieną surengta viktorina

Vasario 21 dieną Rusnėje praūžė šurmulingos ir nuotaikingos Užgavėnės. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale apsilankę žydukai pakviesti dalyvauti  viktorinoje „Užgavėnių papročiai“. Šios viktorinos tikslas – puoselėti linksmos žiemos palydų šventės tradiciją, kuri labai gaji Žemaitijos regione. Žydukams buvo įdomu sužinoti, kad anksčiau vietoj Užgavėnių personažų  Lašininio ir Kanapinio grumtynėse dalyvaudavo vasaros personažas Meška ir žiemos simbolis Briedis, kad per Užgavėnes svarbu daug valgyti, žaisti, triukšmauti, dainuoti, lankyti kaimynus, kad Mažosios Lietuvos pagrindinis Užgavėnių patiekalas yra šiupinys, kad per Užgavėnes kepami blynai  simbolizuoja vis ryškiau šviečiančią ir vis labiau šildančią saulę.

Viktoriną vainikavo dalyvių apdovanojimai ir Užgavėnių blynų ragavimas. Bibliotekoje – jauku ir gera, tad po šurmulingos šventės vaikams nesinorėjo skirstytis. Susėdę ratu jie dar žaidė su piešimu susijusį žaidimą. Piešė gėles, upę, saulę. Tikimės, kad išvarėme žiemą ir pasitinkame atgimstantį pavasarį.

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Užgavėnių dieną surengta viktorina Rusnėje Užgavėnių dieną surengta viktorina Rusnėje Užgavėnių dieną surengta viktorina Rusnėje Užgavėnių dieną surengta viktorina Rusnėje Užgavėnių dieną surengta viktorina Rusnėje Užgavėnių dieną surengta viktorina Rusnėje

Spausdinti
Facebook komentarai