Mokslo ir žinių dienos minėjimas Šilutės Pamario progimnazijos Rusnės skyriuje

Mokslo ir žinių dienos minėjimas Šilutės Pamario progimnazijos Rusnės skyriuje

Rugsėjo 1-oji šiemet išaušo saulėta, bet vos visi susirinko kiemelyje prie Rusnės mokyklos, dangus tapo niūrus, apsiniaukęs, pakilo vėjas. Skambant mokykliniam skambučiui, kiemelin sugužėjo paruošiamosios klasės mokiniai, pirmokai, vedini ketvirtokų, antrokai ir trečiokai bei jų mokytojos. Lietuviai ir ukrainiečiai, visi drauge, kaip viena šeima.

Rusnėje, kaip ir visose Lietuvos mokyklose, šventė prasidėjo giedant „Tautišką giesmę“. Susirinkusius Rugsėjo 1-osios proga sveikino ir eilėraščius deklamavo mokinukai, linksmą dainą užtraukė antrokė Milita. Direktoriaus pavaduotoja Regina Juškienė perdavė sveikinimus nuo Šilutės Pamario progimnazijos direktoriaus Mariaus Surplio, kuris atvykti į Rusnės skyrių negalėjo, nes tuo metu šventė vyko ir progimnazijoje. Žodis suteiktas Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei  ir bendruomenės pirmininkui Sauliui Bukantui, kurie linkėjo vaikams būti judriems, energingiems, padovanojo kamuolių, žadėdami pavasarį patikrinti, kaip kamuoliai nudėvėti.  Trumpą sveikinimo žodį tarė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialo bibliotekininkė Rasa Stasiuvienė, mokyklai padovanojusi Fridricho Bajoraičio eilėraščių knygą „Gyvumo žodžiai“ bei levandų krūmelį. Nuo senų senovės levandos laikomos ilgaamžiškumo, laimės ir dvasinio komforto simboliu, todėl linkėta Rusnės mokyklai ilgaamžiškumo, o dvasinio komforto pakviesta ieškoti bibliotekoje. Etnokultūros ir informacijos centro darbuotoja Sonata Verbučianskė linkėjo vaikučiams būti aktyviems, mokykloje susirasti naujų draugų. Mokinukus ir mokytojas ji pakvietė į centro vedamas nemokamas edukacijas.

Renginį tęsė direktoriaus pavaduotoja Regina Juškienė, kuri įteikė dovanėles pirmokams, pasveikino naują jų mokytoją, pristatė visą mokyklos kolektyvą ir pradžiugino mokinukus pažadėdama, kad pirmosiomis rugsėjo dienomis kiekvieną iš jų pasieks dovanėlės nuo nuolatinių Rusnės svečių iš Vokietijos.

Mokslo ir žinių dienos minėjimą vainikavo nuskambėjęs Rusnės mokyklos himnas. Šventinis šurmulys praskaidrino visų susirinkusiųjų nuotaikas ir, rodos, tapo šviesiau bei šilčiau.

 

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Mokslo ir žinių dienos minėjimas Šilutės Pamario progimnazijos Rusnės skyriuje Mokslo ir žinių dienos minėjimas Šilutės Pamario progimnazijos Rusnės skyriuje Mokslo ir žinių dienos minėjimas Šilutės Pamario progimnazijos Rusnės skyriuje

Spausdinti
Facebook komentarai