Grabupiuose jau laukiama svarbiausios pavasario šventės – Velykų

Grabupiuose jau laukiama svarbiausios pavasario šventės – Velykų

Kaipgi Velykos be margučių? Kiaušinių marginimas – tai ne tik svarbus artėjančios svarbiausios  pavasario šventės, šv. Velykų, akcentas, bet ir įdomi veikla kiekvienam. Balandžio 4 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko popietė „Velykos – pavasario šventė“, kurioje dalyvavo Degučių  kaimo folkloro kolektyvas „Pilutė“. Vadovė Adma Baltutienė vedė edukacines pamokėles – mokė marginti velykinius kiaušinius ir iš siūlų gaminti paukščiukus.

Senovėje margučių dažymas, ypač vaikams, teikdavo daug džiaugsmo. Kiekvienoje šeimoje  kas vašku kiaušinius dažydavo, kas svogūnų lukštuose virdavo, kas skutinėdavo – visi stengdavosi, kad jų margučiai būtų gražesni už kaimynų.

Tiek mažiems, tiek dideliems margučių marginimas gali suteikti daug džiaugsmo ir erdvės meninei saviraiškai. Popietės dalyviai kartu su Degučių kaimo folkloro kolektyvu „Pilutė“ išmėgino kelis kiaušinių marginimo būdus. Vienas iš jų, prisimenant senąsias lietuvių tradicijas, – kiaušinių marginimas vašku. Sugalvotais raštais dalyviai margino kiaušinius. Kitas būdas – skutinėjimas peiliuku. Įvairūs raštai buvo skutinėjami ant jau išvirtų ir mėlynuoju kopūstu nudažytų kiaušinių. Visi dirbo kruopščiai, atidžiai ir labai stengėsi, kad jų margutis būtų pats gražiausias. Jie visi buvo skirtingi, įdomūs, nes marginimo procesas yra unikalus, kaip žmogaus rašysena.

Dalyvius labai sudomino ir įtraukė žavių paukščiukų iš siūlų gaminimas. Šį nesudėtingą darbelį sugebės pasidaryti netgi vaikai. Vis dėlto tėvelių ar senelių pagalbos gali prireikti. Toks  paukštukas bus ne tik graži interjero puošmena, bet ir miela dovanėlė šv. Velykų proga.

Visos popietės metu dalyvių širdis šildė nuostabios Degučių kaimo folkloro kolektyvo „Pilutė“ dainos. Renginio dalyviai išsiskirstė kupini nuoširdžių emocijų ir gerų minčių, su kuriomis lauks artėjančių švenčių.

 

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Grabupiuose jau laukiama svarbiausios pavasario šventės – Velykų Grabupiuose jau laukiama svarbiausios pavasario šventės – Velykų Grabupiuose jau laukiama svarbiausios pavasario šventės – Velykų Grabupiuose jau laukiama svarbiausios pavasario šventės – Velykų

Spausdinti
Facebook komentarai