„Voveriukų pasakaitės“ vaikus nukėlė į miško žvėrelių pasaulį

„Voveriukų pasakaitės“ vaikus nukėlė į miško žvėrelių pasaulį

Balandžio 4 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale į Dianos Mickienės (Katyčiai) knygos „Voveriukų pasakaitės“ pristatymą rinkosi Gardamo progimnazijos pradinukai ir jų mokytojos Sonata Kurmienė bei Virginija Lidžiuvienė. Renginys skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, kuri pasaulyje minima nuo 1967 metų balandžio 2 dienos.

Vaikų  knygos kitokios:  žaismingos ir spalvotos,  įvairiausių dydžių, padabintos iliustracijomis. Visi mes atkeliavę iš vaikystės, kur mus lydi  pasaka. Vaikai nuo mažumės,  dar nemokėdami skaityti, prašo, kad jas pasektų vyresnieji šeimos nariai. Dažniausiai tai vyksta vakarais, kai į svečius ruošiasi  atkeliauti „dėdė Miegas“.

Diana – kūrybinga asmenybė,  noriai dalijasi savo kūryba. Jos pasakytas žodis jautriai paliečia kiekvieno širdį. Jai nesvetimas ir piešimas,  kitos meno rūšys. Šį  kartą ji pristatė pačios parašytą  ir iliustruotą knygutę vaikams „Voveriukų  pasakaitės“.

Renginio pradžioje mokiniai sužinojo, kas paskatino autorę parašyti pasakaites. Su savimi Diana atsivežė sąsiuvinį, kuriame buvo užrašytos istorijos apie voveriukus. Susirinkę dalyviai galėjo apžiūrėti ir pavartyti rankraštį.  Kūrėja  papasakojo apie knygutės personažus – voveriukus,  laputes ir kitus miško gyventojus. Viešnia  pasiūlė suvaidinti mini spektakliuką, kuriame pagrindiniai veikėjai bus  miško  žvėreliai. Pradinukai mielai sutiko. Jie patys turėjo sugalvoti tekstą, kurį popieriniai spektaklio veikėjai  jų lūpomis pasakys.

Nepastebimai  greitai prabėgo laikas. Vaikai padėkojo  Dianai Mickienei už smagiai praleistą laiką, palinkėjo kūrybinės sėkmės ir  pažadėjo perskaityti pasakas apie voveriukus.

 

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

„Voveriukų pasakaitės“ vaikus nukėlė į miško žvėrelių pasaulį „Voveriukų pasakaitės“ vaikus nukėlė į miško žvėrelių pasaulį „Voveriukų pasakaitės“ vaikus nukėlė į miško žvėrelių pasaulį „Voveriukų pasakaitės“ vaikus nukėlė į miško žvėrelių pasaulį „Voveriukų pasakaitės“ vaikus nukėlė į miško žvėrelių pasaulį

Spausdinti
Facebook komentarai