Vaidiname teatra

Vaikai žaidė teatrą

Balandžio 26 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėje vyko knygos „Žvėreliai mokosi draugauti“ (autoriai Kęstutis Navakas, Marija Smirnovaitė) pristatymas, dalyvaujant Šilutės vaikų darželio „Pušelė“ auklėtiniams. Renginį vedė rusniškė režisierė Daiva Plikšnienė, kurios bendrystė su biblioteka jau tęsiasi ne vienerius metus.

Nuostabi šių autorių knygelė skirta 2–5 metų vaikams. Joje publikuojamos keturios trumpos pasakėlės, kuriose dominuoja draugystės ir bendravimo temos. Viena pasakėlė „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ yra pelniusi Geriausios metų knygos jauniausiems skaitytojams premiją. Knygelė kupina spalvų, patrauklių personažų, aprašomi neįtikėtini įvykiai. Nesudėtingas tekstas skaitytojus  kviečia daugiau sužinoti apie draugystę, bendravimą, pakantumą vienas kitam, kitaip atrodantiems ar besielgiantiems. Ugdomas gebėjimas būti savimi.

Renginio viešnia pagal šios knygelės motyvus su jaunaisiais žiūrovais žaidė teatrą. Vaikai tapo tikrais aktoriais. Jie, kaip tikri aktoriai, eidami į sceną mokėsi atlikti apšilimo pratimus, rimties ir susikaupimo, kt.

Visi kartu stengėsi suteikti pagal personažą aktoriui taip labai reikalingą veidą, jo išraišką, kartu kūrė emocijas pagal skonius: kai jaučiame saldumą, rūgštumą, liūdesį. Renginio metu kartu su režisiere vaikai dainavo dainelę apie katiną bei pasiskirstę vaidmenimis inscenizavo muzikinę pasaką apie miško žvėrelius.

Renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

Vita Gerulienė,
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

kartu muzikuojame Klausomes pasakos Pasiruosimo manksta Renginio vedeja Daiva Repetuojame

Spausdinti
Facebook komentarai