Jaunimas dalyvavo interaktyviame žaidime

Savanorystė bibliotekoje – galimybė realizuoti savo idėjas

Įgyvendinant savanorišką veiklą prisidedama prie bendruomeniškumo, tuo pačiu tai yra gera galimybė tobulėti ir realizuoti savo idėjas.

Savanorystę Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pradėjome sausio mėnesį. Pradžioje  buvo nedrąsu atėjus į tokį didelį kolektyvą, nes nežinojome, kaip seksis, kokius darbus reikės daryti. Drąsiau tapo tuomet, kai visi labai draugiškai priėmė ir noriai pasisiūlė padėti. Savanorystės laikotarpiu atlikta nemažai veiklų. Dalyvauta tarptautiniame dviejų mėnesių tarptautiniame projekte „Mergaičių kūrybiškumo skatinimas naudojant skaitmenines technologijas“ (SparkDigiGirls), skirtame merginoms, besidominčioms skaitmeninėmis technologijomis, atlikome informacinių technologijų iššūkius ir gavome sertifikatus. Projekto metu išmokome daug naudingų dalykų ir manome, kad pritaikysime  įgytas žinias kasdieniame gyvenime.

Projekto dalyvėms buvo organizuojamas tarptautinis hakatonas (anglų kalba), kuriame dalyvavo merginos iš visų projekto partnerių šalių (Graikijos, Portugalijos, Slovėnijos, Lietuvos). Hakatono tema – saugus internetas. Kamilė užėmė antrąją vietą.

Teko sudaryti klausimynus, kuriuos panaudodavome rengdamos ir vesdamos protų mūšius. Labai įdomu buvo vesti interaktyvų žaidimą ,,Grindopolis 2.0“. Vyko užsiėmimai su vaikais, grupių subūrimai. Rašėme straipsnius. Teko patarti ir padėti naudotis kompiuteriu bibliotekos lankytojams.  Fotografuodavome bibliotekoje vykusius renginius ir daugybę kitų veiklų atlikome.

Kamilei labiausiai įsiminusi ir patikusi veikla – užsiėmimai su vaikais, bendravimas, Ivetai – interaktyvaus žaidimo ,,Grindopolis 2.0“ vedimas.

Manome, kad per šį savanoriavimo laikotarpį išmokome planuoti laiką ir darbus, tapome komunikabilesnės, galime drąsiai reikšti savo nuomonę, nes tai yra tikrai svarbu, įgijome daugiau kompetencijų. Tikrai daug patyrėme ir įgijome naujų žinių per šešis mėnesius. Džiaugiamės atlikusios savanorystę.

Dėkojame Sandrai Jablonskienei, Ovidijui Normantui, Akvilei Tamošiūnei už pagalbą adaptuojantis bibliotekoje, atliekant įvairias veiklas, motyvuojant nepasiduoti ir buvimą visą šį laiką kartu. Jaučiame dėkingumą ir visai bibliotekos bendruomenei, suteikusiai galimybę savanoriauti.

 

Kamilė Kiaupaitė, Iveta Venckutė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos savanorės

Protų mūšyje Neatrastos bibliotekos Bibliotekos savanorės Iveta ir kamilė Iveta veda interaktyvų žaidimą Grindopolis moksleiviams Kamilė piešia veiduką vaikui Savanorės dalyvauja protų mūšyje

Spausdinti
Facebook komentarai