Gimnazistams priminta rašytojo Hermano Zudermano biografija

Gimnazistams priminta rašytojo Hermano Zudermano biografija

Rugsėjo pabaigoje Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi dvi moksleivių grupės iš Šilutės Vydūno gimnazijos, kurias atlydėjo vokiečių kalbos mokytoja Romualda Malinauskienė.

Gimnazistų tikslas buvo susipažinti su vokiečių rašytojo, dramaturgo Hermano Zudermano biografija ir jo nuopelnais. Tai paskatino artėjantis šio iškilaus žmogaus gimtadienis bei rugsėjo pabaigoje Šilutėje vykstančios Vokiečių kultūros dienos.

H. Zudermanas gimė 1857 m. rugsėjo 30 d. Macikuose (Šilutės r.). Macikuose ir pačioje Šilutėje, kur vėliau persikėlė tėvai, prabėgo būsimojo rašytojo vaikystė ir jaunystė. Išvykęs gyventi į Vokietiją jis savo kūryba garsino Mažąją Lietuvą, nes daug rašė apie lietuvininkų gyvenimą bei papročius.

Tam, kad dalyviams būtų įdomiau, Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Dalia Bardauskienė informaciją pateikė įvairiomis formomis: teko klausytis, žiūrėti, atlikti įvairias praktines užduotis, virtualiai ir interaktyviai keliauti rašytojo gyvenimo bei kūrybos keliu. Klausantis pasakojimo apie rašytoją gimnazistams Šilutės miesto žemėlapyje reikėjo pažymėti objektus, susijusius su H. Zudermanu. Užsiėmimo metu parodyta 1927 m. nebyliojo kino klasiko Frydricho Vilhelmo Murnau pastatyto filmo „Saulėtekis: daina apie du žmones“ („Sunrise: A Song of Two Humans“), kurio scenarijus parašytas apysakos „Kelionė į Tilžę“ motyvais, ištrauka. Šis filmas pelnė net tris „Oskarus“. Kita užduotis – surasti iš kokių knygų pateiktos citatos apie H. Zudermaną. Įgytos žinios įtvirtintos prie interaktyvaus stalo, kuriame pateiktas virtualus Pamario raštijos žemėlapis ir testas, sukėlęs įvairių emocijų.

Gimnazistai su mokytoja dar spėjo sužaisti interaktyvų žaidimą „Grindopolis 2.0“, kurį vedė Informacijos skyriaus vyresnysis bibliotekininkas Ovidijus Normantas. Žaidimo metu dalyviai rideno virtualų kauliuką, atsakinėjo į klausimus apie Šilutės miestą ir apie Mažąją Lietuvą.

Susitikimo metu dalyviai sužinojo įdomių faktų iš H. Zudermano gyvenimo, praplėtė savo žinias apie Šilutės kraštą.

 

Dalia Bardauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Gimnazistams priminta rašytojo Hermano Zudermano biografija Gimnazistams priminta rašytojo Hermano Zudermano biografija Gimnazistams priminta rašytojo Hermano Zudermano biografija Gimnazistams priminta rašytojo Hermano Zudermano biografija Gimnazistams priminta rašytojo Hermano Zudermano biografija

Spausdinti
Facebook komentarai