Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje

Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje

Ką kultūros organizacijos žino apie savo auditorijas? Ar jas tikrai pažįsta, kad galėtų pasiūlyti jų poreikius atitinkančias paslaugas? Ką daryti, kad suprastum savo auditorijas ir stiprintum su jomis ryšius? Atsakymus į šiuos klausimus Šilutės kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos specialistais sužinojo rugsėjo 21–22 dienomis  dalyvaudami mokymuose „Auditorijos ir kultūros organizacijos XXI amžiuje“, vykusiuose Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Mokymus vedė auditorijų plėtros ekspertė, menotyrininkė, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Atminties biuras“ kuratorė dr. Daiva Price.

Lektorė dalyviams pristatė auditorijų plėtros/vystymo sampratą. Aptarti motyvai, skatinantys dalyvauti kultūros renginiuose ir barjerai, veiksmai trukdantys lankytis kultūros įstaigose. Pristatyti  kūrybiniai auditorijų tyrimo metodai, segmentacija. Pateikta patarimų, nuo ko pradėti, kaip kurti auditorijų vystymo planą. Aptarti gyventojų įtraukimo į kultūros kūrimo procesą būdai. Mokymų dalyviai išgirdo naudingų patarimų, kaip pritraukti ir išlaikyti tikslines auditorijas, kas skatina jaunimą dalyvauti kultūroje, ką reikia atlikti norint atsiverti naujoms auditorijoms.

Praktinių užsiėmimų metu dalyviai individualiai kūrė pasirinktos auditorijos profilį, o grupėse – lankytojo kelio žemėlapį. D. Price pateikė sėkmingų auditorijos plėtros/vystymo pavyzdžių, pasiektų projekto „Kaunas 2022“ įgyvendinimo metu.

Lektorė skatino mokymų dalyvius į kultūros organizacijų teikiamas paslaugas pažvelgti iš jų auditorijos prizmės. Norint tobulinti savo veiklą ar teikti naujas paslaugas, organizacijos turi ne įsivaizduoti, ko reikia jų auditorijai, bet stengtis pažinti jas nuolat tiriant, kuriant pasitikėjimu grįstus ryšius, lygiavertę partnerystę, bendrus projektus.

Mokymai organizuoti įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą projektą „Kompetencijų ugdymo sesija „Gerosios iniciatyvos – atspirties taškas kultūrinių pokyčių link 4“.

 

Jolita Baltutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

Projektą finansuoja:

Šilutės ir Kultūros logotipas

Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje Kultūros darbuotojai gilino žinias auditorijų plėtros srityje

Spausdinti
Facebook komentarai