Šilutės aeroklubo nariai su vadovu V.Kensgaila (stovi antras iš dešinės)

Fotodokumentikos paroda „Reikėjo berniukams padangių gilių…“

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale nuo liepos vidurio lankytojai galėjo susipažinti su fotodokumentikos paroda „Reikėjo berniukams padangių gilių…“. Nuotraukose užfiksuotos Šilutės aviacijos techninio sporto klubo gyvenimo akimirkos. Matome, kad jaunuoliai,  pasirinkę aviacinį sportą, ne tik įdomiai, bet ir turiningai leido laiką. Parodą bibliotekininkė parengė iš savo asmeninio archyvo nuotraukų. Tai jos tėčio Albino Petro Lomsargio palikimas, kuris 1962–1975 m. Šilutės aeroklube užsiėmė aviaciniu sportu.

Šilutės aeroklubas įsteigtas vienas pirmųjų Lietuvoje. Įkūrimo metai įvairiuose šaltiniuose skiriasi, bet oficialiai minimi 1961-ieji, tada pavyko jį įregistruoti, nors veiklą vykdė jau keletą metų. Šilutės aeroklubo įkūrėjas ir vadovas – sklandytojas, aviakonstruktorius Vladas Kensgaila. Jis  vadovavo klubui iki 1973 m., vėliau įsidarbino Prienų aviacijos gamykloje lakūnu-bandytoju ir konstruktoriumi. V. Kensgaila nuo 1981 m. iki šių dienų gyvena Panevėžyje. Šilutės aeroklubo 60-mečio šventėje dalyvavęs klubo įkūrėjas pasidžiaugė, kad į šventę atvyko daug neabejingų sportinei aviacijai žmonių. Šilutiškiams palinkėjo, kad jų aeroklubas būtų išsaugotas ir gyvuotų toliau.

2023 m. rugsėjo 23 d. V. Kensgaila atšventė 90-ąjį jubiliejų. Linkime jam tvirtos sveikatos ir taikaus dangaus.

Paroda skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metams.

Šią parodą nuo spalio mėnesio pakeitė Archibaldo Bajorato grafikos darbų paroda.

 

Raimonda Lomsargytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Ramučių filialo bibliotekininko padėjėja

Fotodokumentikos paroda „Reikėjo berniukams padangių gilių...“ Fotodokumentikos paroda „Reikėjo berniukams padangių gilių...“

Spausdinti
Facebook komentarai