fotografe Laima Šiaudvytiene, kuri pristatė fotografijų parodą „Gyvūnai gamtoje“.

Fotografijų parodos „Gyvūnai gamtoje“ pristatymas Traksėdžių bibliotekoje

Spalio 11 dieną Šilutės F. Bajoraičio Traksėdžių filiale vyko susitikimas su gamtos fotografe Laima Šiaudvytiene, kuri pristatė fotografijų  parodą „Gyvūnai gamtoje“.

Autorė papasakojo apie save, ankstyvą pomėgį fotografuoti, ją įkvėpusį ir jai pirmąjį juostinį fotoaparatą padovanojusį tėtį. Iki šiol fotoaparatas visada yra moters rankose ir renginių metu, ir vaikščiojant gamtoje.

Pasivaikščiojimas miške ir jo stebėjimas padeda  atsipalaiduoti, pasinerti į gamtos pasaulį. Fotografė įkvėpimo semiasi būtent iš jo. Susirinkusieji išgirdo daug įdomių istorijų apie fotografijose matomus gyvūnus: stirnas, lapes, zuikius, barsukus, bebrus ir kitus gyvūnus. Kiekviena  parodos autorės nuotrauka turi savo istoriją. Nufotografuoti jai pavyko ir lūšį, vaikščiojusią netoli namų, kurią  nedažnai Lietuvoje galima pamatyti. Norint „sumedžioti“ tobulą kadrą, dažnai tenka ne tik sušlapti, išsipurvinti, bet ir būti kantriai, nes fotosesija gamtoje neturi kelti gyvūnui streso.

Fotografė savo pasakojimus iliustravo muzikos garsų palydėtu virtualiu fotografijų pristatymu. „Patinka fotografuoti ne tik gyvūnus, paukščius, bet ir saulėtekius, saulėlydžius. Tai man labai džiugina širdį“, – atviravo L. Šiaudvytienė.

Renginio dalyviai susipažino su jos parengtais nuotraukų albumais, jos pačios sudarytu kalendoriumi. Fotografė yra surengusi ne vieną autorinę parodą, daug darbų ji eksponuoja interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose. Parodos pristatymo dalyviai sveikino autorę, dėkojo jai už nuoširdumą, paprastumą, linkėjo sveikatos ir naujų darbų. Bibliotekininkė džiaugėsi, kad talentingi kraštiečiai randa įvairių būdų išreikšti savo kūrybiškumą ir dalinasi kuriamu gožiu su Šilutės krašto gyventojais bei svečiais.

Šilti pokalbiai pratęsti prie kavos puodelio, gardžiuojantis saldumynais ir rudeniniais obuoliais.

 

Vida Pozniakovienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Traksėdžių filialo bibliotekininkė

fotografe Laima Šiaudvytiene, kuri pristatė fotografijų parodą „Gyvūnai gamtoje“ fotografe Laima Šiaudvytiene, kuri pristatė fotografijų parodą „Gyvūnai gamtoje“. fotografe Laima Šiaudvytiene, kuri pristatė fotografijų parodą „Gyvūnai gamtoje“.

Spausdinti
Facebook komentarai