Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas

Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas

Lapkričio 18-osios popietę kintiškiai rinkosi į  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą, kur vyko Laimutės Mataitienės fotografijos darbų  parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas ir autorės literatūrinės kūrybos skaitymas.

Renginys pradėtas autorės eilėraščiu „Žalias rojus“, kuris virto į nuostabią dainą apie Kintus.  Ją atliko Kintų moterų vokalinis ansamblis „Nendra“ su vadove Laima Bušininkiene. Tą dieną moterys dovanojo ne vieną Laimutės Mataitienės kūrinį, tapusį daina.

Muzikos garsais ir gražiausiomis melodijomis dalinosi Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos smuiko mokytoja metodininkė Irena Pranauskienė.

Eiles iš knygos „Lapkritys“  ir naujausių rankraščių skaitė ne tik bibliotekininkės ir autorė L. Mataitienė, bet ir Kintų pagrindinės mokyklos mokinė Urtė Šimonytė, Irena Tutinienė ir emeritė Sigita Žilinskienė.

Visiems buvo gera pamatyti Pamario krašto vaizdus, užfiksuotus parodoje eksponuojamose fotografijose, klausytis eilių  skambant nuostabiems smuiko garsams. L. Mataitienė grožį ir gėrį mato visur – gimtinės griovyje ir takelyje, gėlėje ir paukštelyje, visoje ją supančioje aplinkoje. Kūrėja pasakojo, kad intensyviai kurti eiles pradėjo 2002 metais, o 2005-aisiais išleido savo eilėraščių knygelę „Lapkritys“. Kuria ir dabar, bet paviliojo fotografija. Autorė sako, kad šiame krašte neįmanoma nesigrožėti gamta. „Taip ir gyvenu: fotografuoju, kuriu, auginu gėles, dirbu… Viską suspėju, esu patenkinta savo gyvenimu ir laiminga. O ar žmogui reikia daug?“ – kalbėjo L. Mataitienė.

Poetė, fotografė buvo visų šiltai sutikta, pasveikinta draugų ir artimųjų. Jos kūrybą galima rasti almanache „Apie tave ir tau, Tėvyne“,  almanache-albume „Lietuva – tai aš!“, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ tarptautiniame almanache-albume „Duonos kelias“ ir Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ antologijoje „Kas yra kas „Menų sode“.

Fotografės nuotraukos dažnai rodomos per TV3 kanalą, po orų prognozės. Daug fotografijų  galima rasti interneto  tinklalapiuose ir įvairiose „Facebook“ grupėse.

 

Nijolė Justienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios
bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkė

Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas Laimutės Mataitienės poezijos popietė ir fotografijų parodos „Pamario vėjuos“ pristatymas

Spausdinti
Facebook komentarai