Edukacinė pamoka medučio kelias

Edukacinės – kūrybinės dirbtuvėlės „Medučio kelias“

Birželio 10 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale įvyko pirmasis renginys iš ciklo edukacinės – kūrybinės dirbtuvėlės „Maistas ant mūsų stalo“.  Nuo pat ankstyvo ryto, netoli bibliotekos prie miško, į dirbtuvėles „Medučio kelias“ rinkosi Kintų pagrindinės mokyklos pirmokai, antrokai ir ketvirtokai. Pamokėlę vedė buvusi Kintų mokyklos mokinė, o dabar bičių draugė – bitininkė Inga Gludžinskienė.

Inga meilę bitėms įgijo iš savo tėvelių bitininkų. Pamokėlės metu buvo papasakotas visas bitutės gyvenimas. Bitininkė atsivežė mažą aviliuką su bičių šeima, bitininko aprangą, bei visus kitus reikmenis, reikalingus bitininkystei. Moksleiviai susipažino su bitučių pagamintomis gėrybėmis – bičių duonele, žiedadulkėmis, įvairių rūšių medumi. Turėjo galimybę, apžiūrėti kaip atrodo bičių vaškas, pikis.

Labiausiai vaikams patiko ragauti medų ir bandyti atspėti kokios rūšies yra medus. Besibaigiant  pamokėlei bibliotekininkė pasiūlė mokiniams paskaityti bibliotekoje esančias knygas „Bitės“ ir „Avilys“. Pasibaigus pamokėlei su gera nuotaika, kupini emocijų ir įgytų naujų žinių, mokiniai nešini savo kėdutėmis grįžo į mokyklą. Bibliotekininkė dėkoja bičių draugei Ingai už įdomią edukacinę pamoką.

Nijolė Justienė
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo bibliotekininkė

Bičių šeimyna Bitininkė ir bibliotekininkė Bitininko apranga Klausomės bitininkės Bičių produktai

Spausdinti
Facebook komentarai