Poezijos skaitymai Kintų bibliotekoje

Poezijos skaitymai Kintų bibliotekoje

Pasaulinė poezijos diena minima nuo 2000 m. kovo 21 d. Visame pasaulyje šią dieną organizuojami poezijos skaitymai, susitikimai su poetais, parodų pristatymai. Ši diena kasmet sutampa su pavasario lygiadieniu, reiškiančiu gamtos atgimimą ir kūrybinį įkvėpimą.

Pirmoji Poezijos diena paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė. Poezija kilo iš liaudies šokių. Rimuoti žodžiai buvo dainuojami grojant muzikai, šokant. Taip senovėje žmonės išreikšdavo savo emocijas ir patirdavo iškrovą, atsipalaiduodavo. Tai buvo ir ritualas, skirtas pagarbinti dievus. Seniausiais poetais laikomi Homeras, Heziodas, Pindaras.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale Pasaulinę poezijos dieną Kintų pagrindinės mokyklos ketvirtokai ir  jų mokytoja Ilona Papievienė dalyvavo poezijos skaitymuose  „Posmas, ritmas, rimas ir intonacija“.  Bibliotekininkė dalyviams papasakojo apie Pasaulinę poezijos dieną, paskaitė Violetos Palčinskaitės eilių iš knygos „Eilėraščiai iš namų“. Vėliau moksleiviai rinkosi poezijos posmus iš parinktų lietuvių autorių knygų. Išsirinkę labiausiai patikusią visi balsu skaitė eiles savo klasės draugams. Vienas mokinys išsirinko Sigitos Gedos eilėraštį „Vaikai po lelijom“, o po šių eilių garsinio skaitymo visa klasė uždainavo, nes šią dainą jie išmoko prieš metus vykusioje chorinio dainavimo pamokoje.

Anot Pauliaus Širvio: „Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų… Viskas, kas žmogiška.“

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Poezijos skaitymai Kintų bibliotekoje Poezijos skaitymai Kintų bibliotekoje Poezijos skaitymai Kintų bibliotekoje Poezijos skaitymai Kintų bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai