Naujų knygelių pristatymas vaikams

Naujų knygelių pristatymas vaikams

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale sausio 30 dieną šurmuliavo darželinukai – vyko naujų knygučių pristatymas.  Jūs galvojate, kad knygas pristatė bibliotekininkė Rasa? Ne, ne, ne… Knygeles pristatė vaikučiai, nes jie su savo artimaisiais ir sukūrė šiuos nuostabius kūrinius.

Milana savo knygelėje pasakoja apie šeimą, šunelį vardu Rokis, mėgstamiausią patiekalą – spagečius. Meila, Alisa, Mėta, Arina mielai dalijosi įspūdžiais apie savo mylimiausius augintinius – katinėlius. Liepos knygelėje rašoma apie nykštukę. Daša savo kūrinėlyje vaizduoja, ką galima veikti žiemą, o Natalija pasakoja apie skraidančio paršelio nuotykius. Savo kūrinį pristatė ir Lukas – tai knygelė apie žaidimą iš kubelių „Minecraft“. Aistis sukūrė tikrą enciklopediją, kurioje aprašo sveiką ir nesveiką maistą, pataria, kad reikia valyti dantukus, pasakoja apie vandens gyventojus bei žiemą. Šioje  knygelėje yra spalvinti skirtų puslapių, patinkančių žaislų. Visi vaikai plodami pasitiko kiekvieną pristatytą knygelę. Pristatymą vainikavo penkiamečių ir šešiamečių bendrai deklamuojamas eilėraštis apie knygą.

Ne tik vaikai turėjo kalbos apie knygas, bet ir bibliotekininkei buvo suteiktas žodis. Ji papasakojo apie biblioteką, apie tai, kaip ir kada galima tapti bibliotekos skaitytoju, kaip elgtis bibliotekoje ir su knygelėmis.

Vėliau sekė įdomybės: pristatyta lengviausia, sverianti tiek, kiek vienas saldainis, knygutė, sunkiausia, kuri svoriu prilygsta 223 saldainių svoriui. Seniausios knygelės amžius prilygsta močiutės metams, o kur dar muzikinės, pojūčius lavinančios knygelės, kai spustelėjus mygtuką pasigirsta katinėlio miaukimas. Renginio dalyviai atsivertė ir išmaniąją knygelę. Ją galima ne tik perskaityti, bet ir išklausyti. Nuskenavę QR kodą, naudodamiesi programėle vaikai išgirdo dirigentės Pelės diriguojamos „Laukinės simfonijos“ fragmentus.

Atėjo laikas pažaisti ir pasirinkti knygeles, kurias jauniesiems bibliotekos lankytojams skaitys  auklėtojos. Jas išduodant vaikai smalsavo, kaip vyksta knygų išdavimo procesas, vaišinosi obuoliais ir pažadėjo vėl apsilankyti bibliotekoje, tik dabar su tėveliais, nes Rusnės bibliotekoje eksponuojama darželinukų sukurtų knygelių paroda.

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Naujų knygelių pristatymas vaikams Naujų knygelių pristatymas vaikams Naujų knygelių pristatymas vaikams Naujų knygelių pristatymas vaikams

Spausdinti
Facebook komentarai