Eksponuojama paroda apie Kuršmarių burvaltes

Eksponuojama paroda apie Kuršmarių burvaltes

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos pastogėlėje (IV a.) eksponuojama Salos etnokultūros ir informacijos centro parengta kilnojamoji paroda „Parbėg laivelis“. Paroda pasižymi ir traukia estetišku dizainu, tačiau ypač vertinga savo pažintine prasme. Septyniuose parodos stenduose pateikiama tekstinė ir vaizdinė informacija, atskleidžianti šalies marinistinės kultūros paveldo vertybes: Kuršių marių burvalčių specifiškumą, unikalumą, paskirties įvairovę.

Parodoje eksponuojama medžiaga liudija, kad XIX–XX a. pirmojoje pusėje žvejybai ar kitoms reikmėms Kuršių mariose naudotos įvairios vandens transporto priemonės: mažosios ir didžiosios žvejybinės, vidutinės irklinės valtys, dorės, kt. Atskirų tipų valtys pagal paskirtį ir naudojimo tikslus, žvejybos būdus, įrengimo ypatumus vadintos turginėmis, čaikomis, venterinėmis, bradininėmis, korninėmis, kiudelinėmis, kylinėmis ir kt. Kai kurių valčių kaina prilygo gyvenamojo namo kainai, tad valtis, kaip ir namas, buvo paveldima.

Visa tai ir dar daugiau apie Kuršmarių burvaltes sužinosite apsilankę parodoje. Juk XXI a. sparčiai nykstant seniesiems amatams, verslams, papročiams svarbu žinoti, ką kultūrinis palikimas pasakoja apie mūsų praeitį.

Kilnojamoji paroda „Parbėg laivelis“ bus eksponuojama iki kovo 19 d.

 

Parengė Virginija Veiverienė

Eksponuojama paroda apie Kuršmarių burvaltes Eksponuojama paroda apie Kuršmarių burvaltes Eksponuojama paroda apie Kuršmarių burvaltes

Spausdinti
Facebook komentarai