Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme

Sauliaus Baltrūno knygoje „Bimbalmūšys“ prabyla vaikystės prisiminimai

Šiemet minimos 120-osios spaudos lietuviškais rašmenimis atgavimo metinės, kai pagerbiami knygnešiai bei kitos žymios asmenybės, puoselėjusios lietuvišką žodį. Šiais metais sukanka 100 metų, kai buvo išleistas Kazimiero Būgos „Lietuvių kalbos žodynas“. Kalbininko veikaluose nagrinėjamos beveik visos lietuvių kalbos mokslo sritys.

Vasario–kovo mėnesiais vyksta Lietuvių kalbos dienoms skirti renginiai, kurių tikslas yra prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir pasaulyje. 2024-aisias minimos devintosios Lietuvių kalbos dienos, kurių didžiąja sostine yra paskelbti Biržai, o mažąja – Vakarų Australijos Perto miestas.

Šia proga kovo 7 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi keliautojas, fotografas, tapytojas ir rašytojas Saulius Baltrūnas (Kaunas). Jis 2023 m. išleido knygą „Bimbalmūšys“, kurią susitikimo metu pristatė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviams (mokyt. Laima Giržadienė ir Liudmila Kazlauskienė).

Tai ne primoji S. Baltrūno knyga, anksčiau jis yra išleidęs knygą „Kaukės“, kurioje sudėjo tekstus, eiles ir savo piešinius. Knygoje „Bimbalmūšys“ rašytojas pateikia savo vaikystės prisiminimus. Tuomet moksleivių vasaros atostogos trukdavo net tris mėnesius, tiek laiko knygos autorius praleisdavo senelių Dapšių sodyboje, kur ne vien pramogaudavo, bet tekdavo atlikti įvairius nelengvus kaimo darbus. Šieno krovimas, kilometrinės runkelių ravėjimo „vagelės“, kolorado vabalai, bimbalmūšys – mašalų vaikymas melžiant karvę, kad ši ramiai stovėtų, ir panašūs malonumai nelabai leisdavo liūdėti. Rašytojo kalba pasižymi solidžia ironija, pasakojime įpinti dialogai kupiškėnų tarme.

S. Baltrūnas gyvenime užsiima įvairiomis veiklomis – jis ir šeimos galva, ir baidarininkas, ir prekybos tinklo ūkio vadovas. Aistringas keliautojas keliauja kartu su šeima, mėgsta stebėti gamtą, ją fiksuoja fotoaparatu, tačiau dažnai mėgsta keliauti vienas. Jis bet kokiu oru tiesiog sėda į baidarę ir irkluoja… Anot S. Baltrūno, po tokio „persikrovimo“ jį nenumaldomai traukia rašyti prisiminimus ateities kartoms. Knygos autorius teigia: „Giliai manyje tūno mažas ir užsispyręs žmogeliukas su plunksna, kuris ir priverčia atsiminimus paversti raidėmis. Ir kuo toliau, tuo labiau jie prabunda naujais vaizdiniais, naujomis spalvomis ir įvairiomis nuotaikomis.“

Dalia Pupšytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme Moksleiviai dalyvauja knygos pristatyme

Spausdinti
Facebook komentarai