Perėjimas per pelkę

Pilietiškumo žygiu startavo projektas „Jaunimo pilietiškumo banga“

Gegužės 11-ąją, šeštadienio rytą, Šilutės senojo turgaus aikštėje jaunimas kartu su žygio vadovu Matu Toliušiu (Barzdotas gidas) pradėjo pilietiškumo žygį „Pamario krašto takais“. Dalyviai padarė lengvą mankštą ir išklausę instrukcijų leidosi į žygį.

Žygio metu aplankytas Vilko vaikų paminklas. Keliauta link Bismarko kolonijos/Žalgirių miško Rupkalvių pelkės. Pabuvota prie rašytojo Hermano Zudermano ąžuolo. Pasiekę pusiaukelę jėgas žygeiviai atgavo valgydami ką tik išvirtą plovą. Pasistiprinus, alternatyvią veiklą vedė Šilutės šaulių 308 kuopos nariai.

Žygio metu, bendradarbiaujant su Šilutės pirmosios gimnazijos Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos pasirenkamojo dalyko mokytoja Laima Toliušiene, buvo inicijuota pamoka, kurioje su jaunuoliais aptarta NATO, Europos Sąjungos ir pilietiškumo svarba šiuolaikinėje visuomenėje, šalies nacionalinis saugumas ir gynyba bei būdai, galintys padėti efektyviai ir saugiai veikti ekstremalių situacijų ar krizių atveju.

Žygeivius lydėjo išbandymai, pelkės, krūmai, bekelės ir pievos. Įveiktas simbolinis 20 km atstumas. Netrūko puikios nuotaikos bei patyrusio žygio vadovo pasakojimų apie pilietiškumo ugdymą, motyvaciją, žymius objektus bei istorines vietas. Jaunimas turėjo galimybę mėgautis gamta, bendrauti su draugais. Viso maršruto metu teko lavinti savo ištvermę, praplečiant galimybių ribas. Žygio vadovo dėka pažintos pelkės, jų istorija, gamtinė būklė. Dalyvių komandoms teko pačioms susidėti laikiną perėjimo vietą per pelkę.

Dienos nuotykių, patirtų emocijų ir žygio aptarimas vyko prie arbatos puodelio, Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Kiekvienas turėjo galimybę pasidalinti savo mintimis. Visiems žygeiviams už dalyvavimą buvo įteikti medaliai ir knygų skirtukai, liudijantys įveiktą atstumą.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir nepabijojusiems žygio iššūkio bei kilometrų. Renginys skirtas Europos Sąjungos ir NATO metams.

Pilietiškumo žygis organizuotas įgyvendinant projektą „Jaunimo pilietiškumo banga“ (vadovas Ovidijus Normantas), finansuotą Šilutės rajono savivaldybės.

Ovidijus Normantas,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnysis bibliotekininkas

Bendra nuotrauka Trumpas pasakojimas žygeiviams Perėjimas per pelkę (2) Užsiėmimas žygio metu Žygio aptarimas Pilietiškumo žygio pradžia Žygeivių bendra nuotrauka Išbandymai žygio metu Kliūtys žygio metuTrumpas sustojimas Bridimas per upę Žygio akimirka

Spausdinti
Facebook komentarai