Apie parodą „SAGA APIE LIETUVĄ“.
Saga apie Lietuvą“ yra toli nuo konkretumo ir tyrinėja bene aktualiausią šiandienos Lietuvos problemą – gyventojų emigraciją. Pagrindine komunikacijos priemone šiame meniniame projekte tapo saga, per kurią įtvirtinamas universalus pasakojimas. Siekiama iškelti emigracijos klausimą, įvairiomis meninės raiškos priemonėmis paanalizuoti minėtą problemą ir paskatinti visuomenę diskusijai.
Šis projektas yra apie mus – lietuvius. Tai kvietimas, raginantis grįžti emigrantus namo. 2018 m. buvo paskelbta sagų rinkimo akcija.
Į ją atsiliepė žmonės iš įvairiausių Lietuvos vietų (Plungės, Panevėžio, Kauno, Šilutės, Mažeikių, Radviliškio, Trakų), užsienio šalių (Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Vokietijos, Švedijos, Australijos, JAV, Anglijos, Škotijos, Kanados, kt.) – rinko, vežė, nešė, siuntė sagas.
Projektui surinkta 1 milijonas 500 tūkstančių sagų. Iš jų sukurta meninė instaliacija „Saga – žmogus“. Meniškai transformuoti darbo drabužiai simbolizuoja darbingą Lietuvą, emigrantų šeimose gimusių kūdikių drabužėliai, siuvinėti sagomis, įprasmina ne tik viešųjų ir privačiųjų erdvių dialogą bei konfliktą, bet ir kalba apie istorinį, kultūrinį, socialinį palikimą.