Šilutiškiai konkurso „Gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymo bibliotekose stiprinimas” nugalėtojai

sandra 0072012 m. liepos 11 d., F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyrius

 

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė Sandra Jablonskienė birželio pradžioje pateikė paraišką konkursui „Gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymo bibliotekose stiprinimas”. Konkurso tikslas – sustiprinti gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymus viešosiose bibliotekose ir sudaryti tam geresnes sąlygas. Projekto „Bibliotekos pažangai” ekspertams įvertinus konkursui pateiktas paraiškas, gautas iš visos Lietuvos, Šilutės viešoji biblioteka tapo viena iš nugalėtojų ir laimėjo gyventojų mokymams skirtą kompiuterinę įrangą.

Pasitelkus šią įrangą bus sukomplektuota kilnojamoji kompiuterinė klasė ir nuo 2013 m vykdomi mokymai gyventojams, aprėpsiantys ne tik Šilutės miestą, bet ir 11 rajono seniūnijų -centrų: Šilutės, Saugų, Usėnų, Katyčių, Juknaičių, Gardamo, Ž. Naumiesčio, Švėkšnos, Kintų, Rusnės, Vainuto. Taip bus išplėsta skaitmeninio raštingumo mokymų geografija. Mokymai sudarys galimybes socialinei atskirčiai regione mažinti, padės spręsti problemas, iškylančias gyventojams, vis dar neturintiems kompiuterinio raštingumo žinių, nemokantiems naudotis elektroninėmis paslaugomis bei tiems, kam reikalingas šių žinių stiprinimas.
Skaitmeninio raštingumo mokymams’2013 yra parengta atnaujinta programa. Šiuolaikinėje visuomenėje reikalingi vis nauji skaitmeninio raštingumo įgūdžiai, kuriuos reikia išmokti taikyti savo veikloje: naudotis informacija bei teikti kitiems savo paruoštą informaciją. Mokymų programos metu bus skatinama naudotis interneto teikiamais pranašumais (informaciniai, socialiniai tinklai, elektroninės paslaugos gyventojams, mokesčių mokėjimas, elektroninės parduotuvės ir jų teikiamos paslaugos, laisvalaikis ir poilsis bei kt.).
Mokymų programa suteiks galimybę įgyti daugiau įgūdžių savarankiškai ieškoti informacijos reikiama tema, naršyti interneto svetainėse, naudojantis specialiais paieškos įrankiais, atsirinkti naudingą informaciją. Tie, kurie neturi žinių apie elektroninį bendravimą, turės galimybę išmokti naudotis el. paštu bei internetine telefonija.
Ypač svarbus taps gebėjimas naudotis E. paslaugomis. Į elektroninę erdvę yra vis daugiau perkeliama valstybės ir savivaldybių teikiamų paslaugų, todėl aktualu ir naudinga išmokti jomis naudotis, nes šios paslaugos padeda sutaupyti nemažai laiko: nereikia važiuoti iš vienos institucijos į kitą, vaikščioti po skirtingų tarnautojų kabinetus, gaišti laiką eilėse. Nereikia rūpintis paslaugos suteikimo eiga: dažniausiai internetu gyventojas tik užsako paslaugą, o visa kita atlieka pati institucija. Paslaugas galima užsakyti bet kuriuo laiku: nereikia derintis prie institucijų darbo laiko. E. paslaugos yra patogesnės, aiškesnės, greitesnės, didina vartotojų pasitikėjimą institucijomis, nes šios tampa lengviau pasiekiamos.
Dar viena skaitmeninio raštingumo mokymosi dalis – išmokyti naudotis taikomosiomis programomis, kurios yra labai svarbios šiuolaikinėje mokymosi aplinkoje bei darbo rinkoje, todėl besimokantiems, studijuojantiems ar ieškantiems darbo gyventojams šie mokymai suteiks galimybę įgyti naudingų žinių ir įgūdžių, reikalingų darbui su Microsoft Office 2010 programomis (Word, Excel, PowerPoint).
Gyventojai, dalyvausiantys mokymuose plačiau sužinos apie kompiuterinius virusus, nepageidaujamus laiškus, šnipinėjimo programas. Tai padės jiems tapti atsargesniais internetinėje erdvėje, saugoti savo ir kitų privatumą, savo asmens duomenis. Taip pat gyventojai išmoks laikytis internetinio etiketo.
Gyventojai, baigę skaitmeninio raštingumo stiprinimo mokymo programą, ne tik praturtės žiniomis, bet ir gerokai pakils jų skaitmeninio raštingumo išprusimo lygis, išnyks kompiuterio baimė, sustiprės pasitikėjimas savimi ir kompiuterine technika. Bus sužadintas noras plėsti akiratį, domėtis ateities naujovėmis, tobulėti.

Spausdinti
Facebook komentarai