Šilti pašnekesiai apie knygas ir ne tik…

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale įvyko labai lauktas susitikimas su trijų knygų vaikams autore Igne Zarambaite. Į susitikimą kartu su savo mokytojomis sugužėjo visi Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pradinukai. Vaikus pasitiko ne tik jaunoji literatė, bet ir su ja atkeliavusios lėlės Uršulė ir Elaja. Pradėdama susitikimą Ignė susirinkusių klausė, ar jie turi mėgstamą žaislą, kuris yra geriausias jų draugas, ar jis turi vardą, ir ar jų mamos ar močiutės gamina jiems žaislus. Atsakymai buvo nevienareikšmiai. Toliau autorė papasakojo apie savo mylimiausią žaislą – meškiną, kuris pradžioje buvo didesnis už ją, o vėliau ji jį praaugo. Ignė pati vaikystėje tikėjo, kad jis jaučia ir ją truputį girdi. Gal todėl jos knygos herojai tokie šilti, jausmingi ir žmogiški, o kuriamos istorijos – realistinės, bet su fantastikos prieskoniu.

Pristatydama knygą „Skudurinukė“ autorė panaudojo medijos priemones. Tai suteikė galimybę vizualiai ir girdint garsus pajusti aplinką, kurioje gimė knyga ir gyvena knygos veikėjai. Autorė papasakojo, kaip jos pačios rankomis buvo sukurta knygos veikėja – lėlė Uršulė. Ignės lėlė ypatinga – ji turi širdį ir gali jausti. Visiems savo kuriamiems personažams pirmiausia autorė sukuria širdį, o tik po to – kitas kūno dalis. Viešnia, kartu su vaikais virtualiai sklaidydama knygos puslapius, papasakojo lėlės Skudurinukės atsiradimo aplinkybes. Visa tai vaikus suintrigavo kuo greičiau perskaityti visą kūrinį, o kad tai įvyktų, Ignė kiekvienam padovanojo po knygą.

Ignė Zarambaitė susirinkusiems trumpai papasakojo apie neseniai pasirodžiusią savo naujausią knygą „Elzė ir jos dvaro paslaptis“, kurios atsiradimo idėją autorei padiktavo jos domėjimasis senais dvarais, jų gyventojais ir paslaptingomis istorijomis. Kaip rašoma knygos anotacijoje, ši istorija yra kupina stebuklų – nuo atgyjančio paveikslo iki amžinos sielų draugystės, nugalinčios visas kliūtis ir net… laiką!

Viso susitikimo metu vaikai rodė didžiulį susidomėjimą, pateikdami įvairiausių klausimų apie Ignės asmenybę ir jos kūrybą bei ateities planus.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai