Eksperimento Plaukiantys vaizdai atlikimas

Vaikai edukacinio užsiėmimo metu atliko eksperimentus

Liepos 22 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko edukacinis užsiėmimas ,,Mokslinė laboratorija“, dalyvaujant jauniesiems bibliotekos lankytojams. Pažintinėse veiklose, pasinaudojant natūralia gamtine aplinka, buvo atliekai eksperimentai su vandeniu, smėliu, ledu. Įprasti buitiniai daiktai tapo puikia vaizdine priemone.

Edukacinio užsiėmimo ,,Mokslinė laboratorija“ metu buvo atliekama daugybė įvairių eksperimentų: ,,Plaukiantis vaizdas“, ,,Spalvotas vulkanas“, ,,3D hologramos“ ir kt. Atlikdami eksperimentą vaikai  ant lėkštės baltos spalvos markeriu nupiešė piešinuką, po to labai atsargiai įpylė vandens. Staiga šis vaizdas pradėjo judėti, šokti. Naudojant piešinį buvo galima pasigaminti ir tatuiruotę.  Kitas eksperimentas ,,Spalvotas vulkanas“ yra labai paprastas ir įspūdingas. Jam atlikti reikia sodos, acto bei maistinių dažų. Vaikai džiaugėsi  kylančiais spalvotais vulkanais, kuriuos matė priešais save. Anot A. Einšteino, žaidimas yra geriausias būdas tyrinėti. Atliekant bandymus  patiriama daug teigiamų emocijų, susipažįstama su aplinkinio pasaulio reiškiniais, patiriamas  proceso ir kūrybos džiaugsmas.

Daug emocijų dalyviams sukėlė ,,3D hologramos“ stebėjimas. Juos nudžiugino tiek pats procesas, tiek galimybė žiūrėti iškilusius 3D vaizdus. 3D hologramos – modernusis šio amžiaus išradimas, kuris naudojant lazerių technologijas sukuria iliuziją, kitaip tariant, perkelia vaizdus į kitą lygmenį.

Nėra įdomu vien tik sėdėti ir stebėti iš šono atliekamą eksperimentą. Galimybė tapti veiksmo dalimi, pačiam atlikti bandymą ir būti neatsiejamu jo dalyviu  vaikams paliko didžiulį įspūdį.

Ne visuomet viskas pavyko iš pirmo karto, tačiau visi noriai siekė galutinio rezultato, bandymus kartodami po keletą kartų, kol rezultatas nudžiugino. Labai svarbu sudaryti sąlygas, leidžiančias patiems ne tik stebėti, bet ir išbandyti, tyrinėti įvairius reiškinius, atrandant naujų, netikėtų dalykų.

Pasibaigus edukaciniam užsiėmimui vaikai išėjo kupini gerų, džiugių emocijų, kuriomis sakė labai norintys pasidalinti su savo artimaisiais.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Eksperimento Plaukiantys vaizdai rezultato laukimas Eksperimento Spalvotas vulkanas atlikimas. Eksperimento Spalvotas vulkanas proveržio stebėimas Eksperimento stebėjimas bibliotekos kiemelyje.

Spausdinti
Facebook komentarai