Pareigūnė J. Kaktienė atsakinėja į gyventojų klausimus

Bendruomenės pareigūnė perspėjo gyventojus apie internete plintančius sukčiavimo būdus

Vasario 17 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale rinkosi  Grabupių kaimo bendruomenė į  susitikimą su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Jurgita Kaktiene, kuri pasakojo gyventojams apie populiariame socialiniame tinkle plintančius vis naujus sukčiavimo būdus.

Asmenys gauna pranešimus per „Messenger“ programėlę, kad yra užfiksuoti vaizdo kamera. Norint pamatyti užfiksuotą vaizdą reikia užsiregistruoti. Atsiunčiamoje registracijos formoje prašoma pateikti vardą, pavardę ir banko kortelės duomenis. Tai padarius sukčiai nuo kortelės nuskaičiuoja ir pasisavina įvairias pinigų sumas.

Pareigūnė priminė, kad reikia visada būti budriems saugant savo turtą ir atidiems kaimynystėje. Saugių kaimynysčių naudojamos nusikaltimų prevencijos priemonės sumažina nusikaltėlių galimybes įvykdyti nusikaltimą. J. Kaktienė perspėjo gyventojus, kad negalima sudaryti  jokių sandorių su nepažįstamais asmenimis, nežinomomis įmonėmis ar įstaigomis. Atlikti finansines operacijas galima tik visiškai įsitikinus, kad tai saugu ir patikima.

Susitikimo metu gyventojai uždavė pareigūnei  įvairius klausimus jiems aktualiomis temomis, po kurių vyko aktyvios diskusijos, kaip šias situacijas išspręsti.

Susitikimo metu pareigūnė išdalino gyventojams atšvaitus, kad jie būtų saugūs tamsiuoju paros metu. Ji paprašė būti budriems, kad netaptume sukčių aukomis, o nukentėjus apie tai pranešti interneto svetainėje www.epolicija.lt arba telefonu 112.

Gyventojai po susitikimo išėjo labiau pasitikėdami savimi, atnaujinę žinias ir gavę atsakymus, kaip spręsti kilusias problemas gyvenvietėje.

 

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Grabupių kaimo gyventojai įdėmiai klausosi pareigūnės

Grabupių kaimo gyventojai įdėmiai klausosi pareigūnės

J. Kaktienė perspėja gyventojus apie sukčius

J. Kaktienė perspėja gyventojus apie sukčius

Spausdinti
Facebook komentarai