V. Astrauskienė pasakoja apie knygą Minčių ženklai.

Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Grabupiuose

Lapkričio 19-osios popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko susitikimas su metraštininke, aktyvia Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos nare bei švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ pirmininke,  knygų autore ir iliustruotoja Violeta Astrauskiene.

Viešnia pirmą kartą aplankė Grabupių bibliotekos lankytojus jiems pristatydama  savo išleistas knygas: ,,Subyrėjęs pasaulis“, ,,Kurti – tai užmušti mirtį“, ,,Minčių ženklai“, ,,Laiko alsavimas“, ,,Švėkšnos grafai Pliateriai“,  ,,Sapnuoju gimtinę“ , ,,Zodiako ženklų kalendorius“ ir kt.  Daugelyje jos knygų galime atrasti ir didžiąją autorės aistrą – meilę gimtajam kraštui, Švėkšnai. Tekstai iliustruoti autorės piešiniais, kurių pagrindinis veikėjas – angelas. Autorė teigė, jog savo kūriniuose dažniausiai bando kalbėti simbolių kalba, stengdamasi mintį nukreipti į tam tikrą erdvę, laiką ar įvykį.   Ji renginio metu pristatė ,,Zodiako ženklų kalendorių“, kuriame sau išsikėlė tikslą parašyti tekstą apie kiekvieną mėnesį iš 29 žodžių, prasidedančių ta pačia raide kaip mėnesio pavadinimas.  Susitikimo dalyviai buvo tiesiog nustebę, kaip galima parinkti žodžius, taip puikiai atskleidžiančius teksto esmę, turinčius gilią mintį ir prasidedančius ta pačia raide.

V. Astrauskienė pristatė savo grafikos darbų parodą ,,Zodiako ženklai“, šiuo metu eksponuojamą Grabupių bibliotekoje. Grafikos darbai, sukurti pagal dvylika zodiako ženklų,  kiekvienas zodiako ženklas vaizduojamas su jam būdinga simbolika ir, žinoma, su angelu. Menininkė pasakojo, kad tapyboje, kaip ir kūrybiniame rašyme, didelis dėmesys skiriamas prasmei, minties raiškai, emocijai.

Susitikimo metu autorė pristatė ir Grabupių bibliotekai padovanojo knygą „Švėkšniškių draugija „Tėviškė“ nuo XX a. antrojo dešimtmečio iki šių dienų“  ir savo naujausią iliustruotą knygą ,,Paukščių gojus“. Tai viena iš knygų, už kurios iliustracijas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos  2021 metų literatūrinio rudens  konkurse ,,Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ autorei skirta  vizualinės raiškos nominacija (dar įvertintos iliustracijos knygoms ,,Kurti – tai užmušti mirtį“, ,,Sapnuoju gimtinę“). Viešnia bibliotekai padovanojo „Vagos“ knygyno knygų skirtukų, kuriuos ji pati iliustravo, o teksto autorius – šilutiškis Marijus Budraitis.

Susitikimo dalyviai buvo labai dėkingi V. Astrauskienei už nuostabius pasakojimus, eiles ir mintis, kurių norėjosi klausytis dar ilgai, tik laikas bėgo nepastebimai greitai… Visi liko  sužavėti autorės kūryba ir nuoširdžiu bendravimu.

Kviečiame aplankyti V. Astrauskienės grafikos darbų parodą ,,Zodiako ženklai“,  kuri Šilutės F. Bajoraičio viešosios  bibliotekos Grabupių filiale veiks iki gruodžio 15 dienos.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Po renginio tarybos narė L. Jagintavičienė pasveikino autorę V. Astrauskienę ir bibliotekininkę D. Kaktienę su gėlėmis. Sužavėti renginio dalyviai klauso autorės kurtų eilių. V. Astrauskienė kalba apie savo kūrybos istoriją. V. Astrauskienė pasakoja apie zodiako ženklų simbolika savo kūryniuose.

Spausdinti
Facebook komentarai