Susitikimas su buvusiomis tremtinėmis Grabupių bibliotekoje

Susitikimas su buvusiomis tremtinėmis Grabupių bibliotekoje

Birželio 14 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko popietė „Ištremti, bet nepalūžę“, skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti.

Popietėje dalyvavo buvusios tremtinės Kazimiera ir Regina. Kazimiera, būdama vos 3 metų, 1948 m. buvo ištremta už 6 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos. Regina 12 tūkst. kilometrų nuo namų į Sibirą buvo išvežta 1950 m., būdama vos 4 mėnesių kūdikis. Dalyvės pasakojo savo atsiminimus, ką valgė, kaip gyveno, lankė mokyklą, žmones, ką reikėjo išgyventi grįžus į Lietuvą. Taip pat prisiminė istorijas, kurias joms pasakojo tėvai. Tremtyje abi moterys išgyveno po 10 metų. Regina atsinešė parodyti puikiai išsaugotus jos mamos tremtyje siuvinėtus rankdarbius, kurie jai yra be galo brangus prisiminimas.

Visos popietės dalyvės buvo sujaudintos išgirdusios tremties istorijas, kurias reikėjo išgyventi moterims, tuo metu dar mažoms mergaitėms. Nuoširdžiai padėkota viešnioms už sutikimą pasidalinti savo skaudžiais išgyvenimais apie kuriuos ir dabar sunku kalbėti. Joms įteiktos simbolinės dovanėlės.

Prasmingas renginys pasibaigė šalyje paskelbta tylos minute, simbolizuojančia susikaupimą ir atmintį, prie kurios prisijungė visi dalyviai.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Susitikimas su buvusiomis tremtinėmis Grabupių bibliotekoje Susitikimas su buvusiomis tremtinėmis Grabupių bibliotekoje Susitikimas su buvusiomis tremtinėmis Grabupių bibliotekoje Susitikimas su buvusiomis tremtinėmis Grabupių bibliotekoje Susitikimas su buvusiomis tremtinėmis Grabupių bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai