Dalyvės su Advento vainikais, lauke prie sūpynių

Advento popietė Ramučiuose

Gruodžio 4 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko advento popietė  „Kūčios – susikaupimas, tikėjimas ir šviesa“, skirta Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuotai akcijai „Bibliotekų knygų Kalėdos“. 2021 m. akcijos šūkis – „Šventinis gerumas kartu su knyga“.

Lapkritis užleido vietą gruodžiui, žemę pradeda dengti sniego paklotas. Šis laikas pokyčių atneša ne tik gamtai, bet ir sielai. Advento ramybė ir susikaupimas veda į didžiąją šventę –  Kalėdas. Šiuo laikotarpiu metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą.

Ramučių bendruomenės moterys gausiai rinkosi į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialą nešinos kankorėžių maišeliais, papuošimais. Bendruomenės nariai B. ir P. Stancikai parūpino žaliavos, reikalingos pinti advento vainikus. Buvo paruoštos krūvos eglių, pušų šakų. Susėdusios prie stalo moterys pynė vainikus, vėliau džiaugėsi savo kūrybos vaisiais, aptarė, kur panaudos vainikus. Prisiminti advento papročiai, burtai, spėjimai. Daugiausiai advento vainikų nupynė bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė. Jauniausieji popietės dalyviai, pasipuošę šventine atributika, palaikė, padėjo, įkvėpė kūrybinio proceso dalyves ir priminė, kad šventės jau visai arti. Pabaigusios darbą, nešinos advento vainikais dalyvės išskubėjo į lauką, kad nusifotografuotų prie naujų bendruomenės sūpynių.

Renginio dalyvėms smagu buvo susitikti, pabendrauti prie arbatos puodelio, skanauti Birutės Stancikienės pyrago. Laikas nepastebimai prabėgo aptariant Ramučių bendruomenės veiklos planus. Bibliotekininkė supažindino su Lietuvos bibliotekininkų draugijos rengtu konkursu „Laiškas bibliotekininkui“. Konkurso dalyvė trumpai pasidalino įspūdžiais apie konferenciją „Biržiškos skaitymai‘21“.

Susirinkusieji apžiūrėjo Milisentos Misevičiūtės (Klaipėda) fotografijų parodą iš kelionių po Boliviją „Bolivija ir jos žmonės“.

Raimonda Lomsargytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Ramučių filialo bibliotekininkė

Advento vainikas Advento vainikų pynimo procesas Dalyvė su advento vainiku Dvi moterys su vainikais Mergaitė su nykštuko kepure Moterys pina vainikus Pyragas Vainikus pina mama su dukra

Spausdinti
Facebook komentarai