Kalėdos su knyga

Šventinė skaitymo skatinimo akcija „Kalėdos su knyga“ ir Metų nominacijos baigėsi apdovanojimais

Gruodžio 22 dienos popietė Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo kaip niekad triukšminga. Jau trečius metus Vaikų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkų organizuojama skaitymo skatinimo akcija „Kalėdos su knyga“ bei „Metų nominacijos“ sukvietė gausybę knygos mylėtojų ir dalyvių į baigiamąjį šios akcijos renginį. Kasmet didėjantis norinčiųjų dalyvauti skaičius džiugina bibliotekininkus – šiais metais į skaitymo skatinimo akciją įsitraukė beveik 150 vaikų, kurie perskaitė apie 450 knygų. Deja, dėl šalyje įvestų apribojimų ne visi akcijos dalyviai galėjo dalyvauti šios iniciatyvos baigiamajame renginyje. Nuspręsta paskelbti išankstinę registraciją į kalėdinį renginį. Pirmieji suskubę užsiregistruoti ir buvo pakviesti jame dalyvauti.

Susirinkusieji traukė burtus, kam teks varžytis kalėdinėje viktorinoje. Šešioms spalvotų komandų žaidėjams teko atsakinėti į teorinius, vaizdinius bei muzikinius klausimus, susijusius su gražiausia metų švente. Varžyboms pasibaigus ir suskaičiavus balus, šventės organizatorius nustebino dviejų komandų vienodas taškų skaičius, todėl buvo paskelbtas papildomas klausimas. Į jį pirmieji atsakė „Rožinės“ komandos žaidėjai, kurie ir tapo viktorinos „Kalėdos su knyga“ nugalėtojais. Ši komanda buvo apdovanota pagrindinio bibliotekos partnerio ir šventės rėmėjo europarlamentaro Bronio Ropės įsteigtais prizais.

Kalėdos su knyga

Kalėdinė muzika, vaišės, vaikų juokas ir gera nuotaika, šokiai bei šventiškai apsirengusios renginio vedėjos – Kristina Kelmelienė ir Ilona Jonikaitė kūrė kalėdinę atmosferą. Labiausiai šventės dalyvius nustebino Kalėdų Senelis, pas vaikus su dovanų maišu atskubėjęs elektriniu paspirtuku! O jam kelią į šventę rodė dronas. Kalėdų Senelis burtų keliu išrinko tris nugalėtojus, kurie laimėjo rėmėjo B. Ropės įsteigtus prizus. Nors šventėje dalyvo tik dalis skaitymo skatinimo akcijos dalyvių, tačiau prizus laimėti galėjo visi. Sėkmė nusišypsojo Liepai Matevičiūtei, Elzei Petrylaitei ir Mildai Gutauskaitei. Papildomomis motyvacinėmis dovanėlėmis bei diplomais buvo pradžiuginti ir kiti jaunieji skaitytojai. Primename, kad diplomus gali atsiimti visi skaitymo akcijoje užsiregistravę dalyviai. Jūsų laukiame Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje (III a.).

Po kalėdinės viktorinos buvo paskelbtos Metų nominacijos. Kaip ir praėjusiais metais nominantai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus – aktyviausia bibliotekos veiklose dalyvaujanti klasė, aktyviausia bibliotekos kūrybinėse veiklose dalyvaujanti šeima bei daugiausia skaitantis bibliotekos bičiulis. Šios ir visų bibliotekos organizuojamų iniciatyvų bei veiklų tikslas – visuomenę įtraukti į bibliotekos organizuojamas veiklas, stiprinti šeimos ryšį, draugystę, skatinti domėtis literatūra bei auginti skaitymą. Nominacijos logotipą sukūrė dailininkas Andrius Sirtautas, o idėją įgyvendinti padėjo bibliotekos bičiulė Donata Kinčiūtė.

Nominacija už aktyvų dalyvavimą 2021 metų viešosios bibliotekos organizuojamose veiklose atiteko Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos 4 A klasei (mokytoja Jolanta Kutkienė). Nominacija „Aktyviausia bibliotekos kūrybinėse veiklose dalyvaujanti šeima“ įteikta Šakinių šeimai. Trečioji nominacija „Daugiausia skaitantis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bičiulis“ šiais metais atiteko Urtei Odinbergaitei, kuri nustebino itin aktyviu dalyvavimu bibliotekos iniciatyvose, kūrybinėse veiklose bei puikiu literatūriniu skoniu. Visiems nominantams buvo įteikti bibliotekos ir jos pagrindinio rėmėjo B. Ropės įsteigti prizai.

Dėkojame bibliotekos rėmėjui B. Ropei ir visiems jauniesiems knygų bičiuliams, dalyvaujantiems bibliotekos veiklose bei iniciatyvose. Pažadame ir kitais metais tęsti šią kalėdinę akciją, nes ji skatina draugystę su knyga bei stiprina ryšį su šeima, draugais ir leidžia patirti daug gražių akimirkų.

 

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
vyriausioji bibliotekininkė

Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga Kalėdos su knyga

Spausdinti
Facebook komentarai