Meilės alėjoje – Poetų suolelis

Meilės alėjoje – Poetų suolelis

Tiesa ta, kad švėkšniškiai seniai aplinkinius stebina savo idėjomis, meniniais projektais ir renginiais, visada rasdami norą, būdą ir bendraminčių sumanymų įgyvendinimui.

Darbščios seniūnijos darbininkų rankos pjovė, kalė, montavo, o medžio drožėjas, inkakliškis, Rolandas Sūdžius meninius elementus ir amerikiečių poeto V. Vitmeno dedikaciją „Bet kokios kūrybos esmė yra meilė“ išskaptavo. Taip, bendraminčių ir darbštuolių iniciatyva bei seniūnijos lėšomis, naujasis parko akcentas pradėjo savo egzistencinę kelionę, kuriai pradžią davė muzikinis-poetinis renginys „Iškeliauju į vasarą“ su suolelio pristatymu.

Į renginio meninę programą pakviesti bičiuliai iš Klaipėdos: Lietuvos rašytojų sąjungos narė, prozininkė Sondra Simanaitienė, poetė ir skaitovė Rūta Jurkuvienė, literatas Sigitas Benetis ir šilutiškis bardas Adas Nausėda. Programa „Iškeliauju į vasarą“ iš anksto nebuvo repetuota, viskas vyko natūraliai improvizuojant pačiame parke. Drąsiai galima teigti, kad kūrybinis susitikimas visomis spalvomis praskaidrino kasdienybę, net pabjuręs ir visai nevasariškas oras negadino nuotaikos. Ši poezijos, prozos ir muzikos šventė klausytojams dovanojo euforiją, kuteno jausmus iki širdies gelmių ir, tikėtina, kad tapo viena iš įsimintiniausių akimirkų parke.

Garbė pristatyti suolelį patikėta viešniai, poetei iš JAV, Filadelfijos, Nijolei Marytei Šerniūtei, kurios šaknys iš Švėkšnos. Poetė paskaitė kelis savo kūrybos eilėraščius, perkirpo simbolinę juostelę ir „atidarė“ Poetų suoliuką.

Suolelio atidarymo šventėje kalbėjo seniūnas A. Šeputis. Mintimis pasidalino rajono politikas Z. Merliūnas. Padėkų ir gražių žodžių renginio sumanytojams ir organizatoriams negailėjo jaunasis politikas Žygimantas Kurlianskas.

Renginio organizatorė bibliotekininkė Danutė Litvinienė atminimo dovanėlėmis atsidėkojo programos dalyviams, renginio svečius vaišino kava ir arbata. Visi mielai fotografavosi ant naujojo suolelio.

Teisus buvo Jonas Mekas teigdamas, kad poetai – tai dvasiniai mokytojai ir jei žmonės klausytų ne politikų, o poetų, civilizacija tikrai nežlugtų.

Džiaugsimės, jei žmonės sėsis ant suolelio pailsėti, galbūt pasvajoti, o gal ir patiems kils kūrybinių minčių. Viskam pradžią duoda meilė.

 

 

Violeta Astrauskienė

Meilės alėjoje – Poetų suolelis Meilės alėjoje – Poetų suolelis Meilės alėjoje – Poetų suolelis Meilės alėjoje – Poetų suolelis Meilės alėjoje – Poetų suolelis

Spausdinti
Facebook komentarai