Kūrybinėje edukacijoje Taip buvo rišamos knygos senovėje dalyvavo Ž. Naumiesčio senjorų globos namų auklėtiniai

Senjorai domėjosi knygrišyste

Pašusčių kaime (Šilutės r.) įsikūrusių senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ gyventojai griauna visus stereotipus, kuriuos turime susikūrę apie senyvo amžiaus žmones. Išėję į pensiją jie laiko veltui nešvaisto ir dienų neleidžia gurkšnodami arbatėlę bei kalbėdami apie ligas, vaistus ar žiūrėdami serialus. Žinių trokštantys ir aktyvūs senjorai draugauja su Šilutės F. Bajoraičio viešąja biblioteka ir domisi jos organizuojamomis edukacinėmis veiklomis, parodomis bei renginiais, knygų pristatymais.

Liepos 22 d. atvykę į biblioteką senjorai mokėsi knygrišio amato subtilybių, domėjosi knygos kelio istorija, rišo vieno lanko knygelę iš tikros itališkos odos bei puošė ją įspaudais. Rišdami knygeles ir klausydamiesi mėgstamos muzikos senjorai dalinosi gyvenimiška patirtimi, atsiminimais, gyvenimiškais patarimais ir džiaugėsi, kad jų rate yra šimto metų sulaukusi bendramintė, kuri trykšta energija ir skatina visus judėti pirmyn, vis kažko naujo išmokti.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vykdomas tęstinis projektas „Knygrišystė knygių žemėje 2” koncentruojasi į senjorų kultūrinio gyvenimo puoselėjimą, o vykdomos kūrybinės edukacijos „Taip buvo rišamos knygos senovėje“ gerina senjorų fizinę, psichologinę savijautą, skatina  kūrybiškumą, saviraišką, stiprina pasitikėjimą, bendruomeniškumą bei ugdo bendravimo kultūrą.

Labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su šia organizacija ir dalinamės susitikimo akimirkomis.

Projektą „Knygrišystė knygių žemėje‘2“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė bei UAB „Šilutės polderiai“.

 

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Bibliotekoje viešėjo senjorų globos namų Senjorų Eldoradas auklėtiniai Dalyviai mokėsi rišti vieno lanko knygeles Kūrybibės edukacijos Taip buvo rišamos knygos dalyviai buvo žingeidūs ir gerai nusiteikę Kūrybinėje edukacijoje dalyvavo ir šimtametė viešnia Kūrybinės edukacijos dalyviai rišo odines knygeles Kūrybinės edukacijos Taip buvo rišamos knygos senovėje dalyviai mokėsi knygų rišimo amato

Spausdinti
Facebook komentarai