Lektorius

Kultūros darbuotojai lavino kritinio mąstymo įgūdžius

Viena iš svarbiausių bazinių šių laikų kultūros darbuotojų kompetencijų – kritinis mąstymas. Tai individualus ir nepriklausomas mąstymas, didinantis atsparumą informacinėms manipuliacijoms ir neleidžiantis tapti priklausomu nuo kitų žmonių nuomonių bei įtakos.

Siekiant skatinti Šilutės, Klaipėdos rajono, Skuodo, Palangos bibliotekininkų bei kitų Šilutės kultūros darbuotojų kritinio mąstymo ugdymą rugsėjo 2 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje jiems surengti mokymai „Kaip ugdyti savo kritinį mąstymą?“. Mokymus vedė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, profesionalus lektorius, turintis verslo vadybos bei socialinės psichologijos išsilavinimą, sertifikuotas neurolingvistinio programavimo ir koučingo specialistas Juris Belte. Mokymai buvo filmuojami ir transliuojami bibliotekos „YouTube“ kanale, taip didinat žinių prieinamumą į vietą atvykti negalintiems kultūros specialistams.

Lektorius mokymų dalyviams atskleidė kas yra ir kas nėra kritinis mąstymas, kokia jo samprata. Dalyviai išmoko kritinio mąstymo principų, sužinojo, kada ir kaip jį reikia taikyti. Išnagrinėti svarbiausi kriterijai informacijos pagrįstumui nustatyti, kritinio mąstymo strategijos ir technikos. Aptartos dažniausiai pasitaikančios mąstymo klaidos. Buvo atliekama atvejų analizė su kritinio mąstymo praktine treniruote, pateikiami pavyzdžiai.

Suteiktos žinios padės kultūros darbuotojams išmokti objektyviai vertinti situacijas, skatins įžvelgti naujas galimybes, pasiekti didesnį efektyvumą darbe, siekti tobulėjimo, spręsti įvairaus pobūdžio problemas, inicijuoti reikšmingus pokyčius, rasti sprendimus įgyvendinant inovatyvias idėjas, leis į kiekvieną reiškinį pažvelgti iš skirtingų perspektyvų.

Mokymai vykdyti įgyvendinat Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą projektą „Kompetencijų ugdymo sesija „Gerosios iniciatyvos – atspirties taškas kultūrinių pokyčių link 3“.

Jolita Baltutienė,
Šilutės rajono savivaldybės
F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

 

Spausdinti
Facebook komentarai