Edukaciniame užsiėmime kvepėjo cukriniais skanėstais

Edukaciniame užsiėmime kvepėjo cukriniais skanėstais

Lapkričio 10-osios rytą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko edukacinis užsiėmimas ,,Saldi pasaka“, kurį vedė grabupiškė Gražina Žulkuvienė.  Biblioteka tądien jau nuo pat ryto kvepėjo vanile, cinamonu, šokoladu ir kava.

Viešnia atsinešė visiems parodyti rankų darbo pasakiškų cukrinių darbelių, nuo kurių grožio raibo akys, o širdis džiaugėsi. Kiek žmogus turi kantrybės ir kruopštumo tokius darbelius padaryti, kuriuos net gaila valgyti.

Susirinkusiems dalyviams Gražina Žulkuvienė pirmiausia papasakojo, kad ji yra konditerė savamokslė. Visko išmoko pati. Nuolatos stengiasi tobulėti ir atrasti kažką naujo.  Nuo pat jaunystės mėgsta gaminti, nors yra baigusi Klaipėdos Juozo Kupčinsko medicinos mokyklą. Didžiausias pomėgis ir atsipalaidavimas – virtuvėje.

Užsiėmimo metu dalyviams parodyta, kaip gaminamos įvairios konditerinės gėlytės (obelų žiedai, narcizai, gvazdikai, rožės) ir kiti papuošimai iš cukraus masės. Visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti su cukraus mase ir patys pamėginti daryti cukrinius skanėstus. Atrodė, kad  lengvai gaminami skanėstai konditerės rankose, tačiau dalyviams taip neišėjo. Gražina Žulkuvienė mokė dalyvius  puošti meduolinius sausainius artėjančioms šventėms, kad jie taptų gražiausia stalo puošmena.  Sausainius puošti dalyviams sekėsi kur kas geriau nei gaminti gėlytes, bet vis tiek trūko  išlavintos rankos.

Užsiėmimo pabaigoje konditerė visus vaišino savo gamybos pasakišku tortu ,,Miško uoga“ , kurio grožis ir skonis pavergė kiekvieną. Dalyviai liko sužavėti pamatę, kokio grožio darbai gimsta grabupiškės Gražinos Žulkuvienės rankose. Susirinkusieji neskubėjo skirstytis – dalijosi receptais, šnekučiavosi.

 

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

 

Edukaciniame užsiėmime kvepėjo cukriniais skanėstais Edukaciniame užsiėmime kvepėjo cukriniais skanėstais Edukaciniame užsiėmime kvepėjo cukriniais skanėstais

Spausdinti
Facebook komentarai