edukacinės pamokėlės dalyvės

Edukacinė pamokėlė „Saulės sušildyti, rankų nuglostyti“

Lapkričio 30 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale svečiavosi Senųjų kaimo tradicijų kultūros cento etnografė, vadybininkė Nijolė Stanelienė.

Visas gyvenimas sukasi ratu. Šiuo metu gyvename tamsiausiu laikotarpiu, kai saulė ir šiluma nedžiugina, todėl ypač svarbu prieššventiniu advento laikotarpiu sukurti jaukumą namuose. Malonu, kai gali papuošti namus  tuo, ką sukuri, padarai pats, tada ir aplinka pasikeičia, jautiesi kitaip. O juk tereikia tiek nedaug.

Nijolė Stanelienė susirinkusias edukacinės pamokėlės dalyves mokė puošti savo aplinką. Ji atsivežė rugių šiaudų. Tai medžiaga, skirta gaminti papuošimus. Moterims buvo įdomu išgirsti, kad  pirmoji  viešnios mokytoja buvo jos močiutė. Iš vaikystės ji prisimena dvigubus močiutės namų langus, papuoštus šiaudinėmis dekoracijomis. Edukacinės pamokėlės vedėja papasakojo, kaip pasiruošti šiaudus, kad jie būtų paklusnūs ir nelūžinėtų. Juos reikia išmirkyti vandenyje, susikarpyti. Tada nuo teorijos pereita prie praktikos – prasidėjo papuošimų gamyba.

Neįgudusioms rankoms sunku priversti šiaudą paklusti, tad pamokėlės vedėja priėjo prie kiekvienos dalyvės, padėjo siūlu sutvirtinti detales, parodė, kaip šiaudus nukirpti. Taip po kurio laiko šiaudai įgavo angeliukų ir žvaigždučių formą. Jais jau bus galima puošti namus.

Laikas prabėgo labai greitai. Nijolei Stanelienei padėkota už turiningai praleistą laiką ir galimybę savo rankomis kurti šiaudinius stebuklus.

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

edukacijos mokytoja ir dalyvės Renginio akimirka Nijolė Stanelienė ir pamokėlės dalyvės N. Stanelienė moko daryti angeliuką N. Stanelienė ir renginio dalyvės

Spausdinti
Facebook komentarai