Fotografijų parodos „Senasis Gardamas“ pristatymas

Fotografijų parodos „Senasis Gardamas“ pristatymas

Balandžio 26 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale svečiavosi Gardamo progimnazijos pradinukai su mokytoja Sonata Kurmiene. Bibliotekoje vyko Kraštotyros diena, kurios metu pristatyta fotografijų paroda „Senasis Gardamas“.

Gardamas rašytiniuose šaltiniuose minimas jau 1304 metais, nuo 1651 metų – miestelis. Kažkada pro jį ėjo pagrindinis kelias į Klaipėdą (Mėmelis). Susirinkusieji pradinukai bibliotekoje apžiūrėjo nespalvotose fotografijose užfiksuotas Gardame tuo metu gyvenusių žmonių gyvenimo akimirkas (laikotarpis nuo1950 metų). Liko tik nuotraukos, o šie žmonės jau iškeliavę anapilin.  Mokiniai pastebėjo, kad nuotraukų formatas labai mažas, kiekvienos pakraščiai pagražinti tam tikru raštu. Pradinukams krito į akis kitokia žmonių apranga, veidai, moterys, dėvinčios tik sukneles.

Renginio, skirto Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, pabaigoje susirinkusieji padėkojo bibliotekininkei už Kraštotyros pamokėlę ir miestelio istoriją menančią fotografijų parodą.

 

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Fotografijų parodos „Senasis Gardamas“ pristatymas Fotografijų parodos „Senasis Gardamas“ pristatymas Fotografijų parodos „Senasis Gardamas“ pristatymas

Spausdinti
Facebook komentarai