Kultūros paso paslauga – edukacija ,,Aš – oratorius“

Kultūros paso paslauga – edukacija ,,Aš – oratorius“

Birželio 2 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko edukacija ,,Aš – oratorius“. Šioje edukacijoje dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos dešimtos klasės moksleiviai kartu su lietuvių kalbos bei teatro mokytoja Vilija Ašmonaite.

„Aš – oratorius“ – tai dviejų dalių edukacinis užsiėmimas. Pirmojoje dalyje  dalyviai sužinojo,  kas yra oratorius, išgirdo įdomių faktų apie viešąjį kalbėjimą, žiūrėjo filmuką „Kaip išgyventi pusvalandį iki kalbos“.  Edukacijos metu mokiniai išbandė įvairius pratimus: liežuvio mankštą, kvėpavimo treniruotę, greitakalbes, kurios tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kiek kvailokai ir juokingai, tačiau yra naudingos, reikalingos, tam kad liežuvis ir visi kiti kalbos padargai nudirbtų savo darbą tinkamai. Ne veltui senovės lietuviai turėjo sugalvoję tiek daug greitakalbių ir kitokių smulkiosios tautosakos žanrų. Naudinga išmokyti bei taikyti šį žodinį palikimą ir šiais laikais.

Edukacijos praktinėje dalyje mokiniai užsiėmė kūrybiniu ir originaliu savęs vaizdo pristatymu. Dalyviai porose turėjo nufilmuoti vienas kito 3–4 sakinių prisistatymo kalbą.

 

Vitalija Vyšniauskienė
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

 

Kultūros paso paslauga – edukacija ,,Aš – oratorius“ Kultūros paso paslauga – edukacija ,,Aš – oratorius“ Kultūros paso paslauga – edukacija ,,Aš – oratorius“ Kultūros paso paslauga – edukacija ,,Aš – oratorius“ Kultūros paso paslauga – edukacija ,,Aš – oratorius“

Spausdinti
Facebook komentarai