Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius

Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius

Mokslo metų eigoje mokykloje popamokinės veiklos vaikams netrūksta – dailė, muzika, sportas, šokiai ir dar gausybė įvairių užsiėmimų užima beveik visą laisvą  vaikų laiką. Sulaukus atostogų daugelis renkasi pasyvų poilsį, bent jau vasaros pradžioje. Įpusėjus saulėtam sezonui ir pailsėjus pradedama aktyviau lankytis bibliotekoje, dalyvaujama organizuojamose veiklose, renkamasi skaityti knygas, registruojamasi į įvairius konkursus, žaidžiami  kompiuteriniai žaidimai, smagiai leidžiamas laikas su draugais.

Daugumai vaikų patinka piešti. Nors tai yra tradicinis, visiems žinomas kūrybos išraiškos būdas, tačiau pasiūlytos priemonės ir metodas šį užsiėmimą gali padaryti nepamirštamą, kitokį. Liepos 19 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyrius surengė dailės terapiją „Darbelių terapija ne tik vaikams“ ir pakvietė dalyvauti ne tik jaunuosius skaitytojus, bet ir jų tėvelius.

Dalyviai turėjo progą patirti įsimintinus pojūčius piešdami užrištomis akimis, naudodami neįprastas technikas ir priemones improvizacijai – balionais kūrė įvairias vizualizacijas.

Valandą trukęs užsiėmimas neprailgo ne tik jauniesiems bibliotekos lankytojams, bet ir juos atlydėjusiems tėveliams. Yra daugybė priežasčių, kodėl vaikams ir suaugusiems patinka piešti. Kūryba – tai puikus būdas bendrauti ir leisti laiką kartu.  Pasidalinti mintimis ir idėjomis apie pasaulį galima tada, kai jungia bendras tikslas. Bendras kūrybinis procesas skatina mokytis vieniems iš kitų, pasisemti patirties. Tai natūralus kūrybiškumo ir saviraiškos būdas, padedantis išreikšti jausmus, idėjas ir svajones, gerinantis nuotaiką, lavinantis įgūdžius bei stiprinantis tarpusavio ryšį.

Smagiai praleistas laikas kartu tikrai paliko gražių prisiminimų, gerų asociacijų su biblioteka. Vasariški ir spalvoti dalyvių darbeliai papuoš Vaikų aptarnavimo skyrių. Tikimės, kad tai skatins grįžti dar ne kartą ir bičiulių ratas plėsis.

Primename, kad visą vasarą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyksta įvairios iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ veiklos – kūrybinės edukacijos, interaktyvios pramogos, filmų peržiūros, įvairūs žaidimai ir kt., tad kviečiame visus jaunuosius bibliotekos lankytojus, draugus bei miesto svečius juose dalyvauti ir leisti laiką kartu.

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus
vyr. bibliotekininkė

Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius Neįprasta kūrybinė improvizacija suvienijo vaikus ir tėvelius

Spausdinti
Facebook komentarai