Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai

Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau aštuntus metus vykdė iniciatyvą „Atverk duris vasarai“.

Birželio 5, 9, 15 ir 23 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko iniciatyvai „Atverk duris vasarai“ skirti užsiėmimai – smagūs ir judrūs žaidimai, kuriuose dalyvavo bibliotekos jaunieji lankytojai.

Vaikai žaidė vikingų laikų žaidimą „Kubb“, kuris atsirado daugiau kaip prieš 1 000 metų ir nėra užmirštas net iki šių dienų. Pasakojama, kad tai buvo vikingų žaidimas, kurį jie žaisdavo per visas šventes ir po sėkmingo mūšio. Ši puiki pramoga tinka ir mažam, ir dideliam. Tereikia susirasti tuščią erdvę, geriausiai tam tinka minkšta pievelė, susirinkti šaunią komandą ir pirmyn į kovą! Žaidimo tikslas – mėtant medines lazdeles numušti visus varžovo riterius, o paskui ir karalių. Šį žaidimą dėl nesudėtingų taisyklių lengva pamėgti.

Daug emocijų vaikams sukėlė smagus žaidimas „Petankė“, kilęs iš Prancūzijos,  Provanso regiono. Jis nereikalauja specifinių žinių ar pasirengimo – tereikia kamuoliukus numesti kuo arčiau taikinio.

Dalyviai žaidė ir nostalgiškus tėvų vaikystės žaidimus, kurie anuomet karaliavo kieme ir kuriuos verta priminti dabartiniams vaikams.

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“ skatina vaikus kuo daugiau laiko praleisti lauke, daugiau bendrauti, didina fizinį aktyvumą ir moko išmėginti bei pažinti naujus dalykus.

 

 

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai Smagūs ir judrūs žaidimai vyko atvėrus duris vasarai

Spausdinti
Facebook komentarai