Protų turnyras savanorystės tema

Protų turnyras savanorystės tema

Spalio 3 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko protų turnyras „Savanorystė skatina bendrystę“, organizuotas bendradarbiaujant su Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis Jurgita Kaktiene ir Simona Cibauskaite. Šio renginio tikslas – įkvėpti jaunimą savanoriauti įvairiose įstaigose, tarp jų ir policijoje.

„Nebūtina daryti labai didelius darbus. Tai gali būti tiesiog pagalba klasės draugui ar kitiems bendruomenės nariams. Kiekvienas mes galime susirasti įvairiausių priežasčių,  kodėl galėtume savanoriauti. Jeigu turime tam tikrų gebėjimų, galime pasidalinti su kitais. Tai ir puiki proga „pasimatuoti“ profesiją, užmegzti pažinčių,“ – prieš žaidimą susirinkusiems 9–10 klasių moksleiviams kalbėjo pareigūnė J. Kaktienė. Ji priminė, kad policijos pareigūnės dalyvauja įvairiuose bendruomenių renginiuose, kuriuose galima pabūti šalia pareigūnų, susipažinti su jų darbu ir policijos rėmėjų funkcijomis, taip pakviesdama jaunuolius apsvarstyti galimybę tapti jaunaisiais policijos rėmėjais.

Dalyvauti žaidime atvyko dvi komandos iš Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos (ugdymo karjerai koordinatorė Edita Bendžiuvienė), trys komandos iš Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio gimnazijos (vyr. mokyt. Vilma Bartuškienė) ir dvi komandos iš Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos (soc. pedagogė Lina Beržinienė). Didžioji dalis moksleivių bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, tad  interaktyvus žaidimas jiems buvo smagi nauja patirtis.

Keliaudami per turus, žaidėjai atsakinėjo į klausimus apie tai, kas yra savanorystė, kokie reikalavimai yra nustatyti savanoriams, kokia viso to nauda ir t. t. Atskiras turas buvo skirtas savanorystei policijoje. Atsakinėdami į klausimus žaidimo dalyviai sužinojo, ko reikia norint tapti jaunuoju policijos rėmėju, kur kreiptis, ką reikės daryti ir daug kitos naudingos informacijos.

Bendruomenės pareigūnės savo įsteigtais prizais apdovanojo pirmosios vietos nugalėtojus, komandą „…“ iš Saugų. Antroji vieta atiteko komandai „Šypsena“, trečioji – „Proto virusas“. Kitiems žaidimo dalyviams irgi atiteko simbolinės dovanėlės.

Pasibaigus žaidimui, pasinaudojant gausiu susirinkusių jaunuolių būriu, buvo pristatyta galimybė dalyvauti FLEX mainų programoje 2024–2025 akademiniams metams. Kaip ir kasmet, JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę gabiems ir talentingiems moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024–2025 mokslo metais. Šiuo metu besimokantieji 9-oje arba 10-oje klasėje Lietuvos Respublikos piliečiai, mokantys anglų kalbą, kviečiami užpildyti paraišką iki šių metų spalio 10 d.

 

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema Protų turnyras savanorystės tema

Spausdinti
Facebook komentarai