Kas iškepa kiškio pyragą...?“ Ramučiuose

Edukacinis užsiėmimas „Kas iškepa kiškio pyragą…?“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale spalio 14 dieną vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu buvo kepamas obuolių pyragas, vyko jo degustacija, dalyvaujant jauniesiems bibliotekos lankytojams. Užsiėmimą vedė Birutė Stancikienė (Ramučiai). Ši darbšti, kūrybinga moteris savo keptais tortais bei pyragais džiugina ne tik šeimos narius, draugus. Nė vienas bibliotekos ar kaimo bendruomenės renginys neapsieina be jos saldžių kepinių.

Kodėl kiškio pyragas? 2023-ieji metai pagal kinų kalendorių yra kiškio arba triušio. Bibliotekininkė užsiėmimą pradėjo eilėraščiu apie kiškio pyrago kepimą, kurį interpretavo, paminėdama kepėjėlę Birutę ir visus dalyvaujančius vaikus. Vaikai, pasipuošę vienkartinėmis prijuostėmis, sustojo aplink stalą, nes edukacinio užsiėmimo vedėja aiškino, kokių produktų reikia  norint iškepti pyragą, kokia gaminimo eiga. Didžiausias iššūkis jauniausiems vaikams – mušti kiaušinį, nes dauguma tai darė pirmą kartą. Obuolius padėjo pjaustyti mamos, jų atžalos stebėjo, domėjosi visu procesu. Pyragas pagaliau buvo supiltas į skardą, papuoštas obuoliais ir beliko laukti rezultato. Bibliotekininkė per tą laiką iš senovinio kalendoriaus „Rudenėlis“ skaitė pasaką „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“. Vaikai, išgirdę daugybę patarlių ir mįslių, suprato, koks ilgas ir nelengvas duonos ir ragaišio kelias. Vėliau dalyviai žaidė įvairius žaidimus, kol buvo pranešta, kad pyragas jau iškepė.

Visi susėdo prie stalo, skanavo bendrai keptą obuolių pyragą, užgerdami svarainių arbata. Nepastebimai prabėgo laikas. Renginio pabaigoje dalyviai padėkojo Birutei Stancikienei už edukaciją ir palinkėjo kūrybinės sėkmės.

 

 

 

Raimonda Lomsargytė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Ramučių filialo bibliotekininko padėjėja

Kas iškepa kiškio pyragą...?“ Ramučiuose Kas iškepa kiškio pyragą...?“ Ramučiuose Kas iškepa kiškio pyragą...?“ Ramučiuose Kas iškepa kiškio pyragą...?“ Ramučiuose Kas iškepa kiškio pyragą...?“ Ramučiuose

Spausdinti
Facebook komentarai