Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės

Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu

Gruodžio 6 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko Rūtos Emigart Čiuželienės (Šilutė) karpinių ir kalėdinių atvirukų parodos pristatymas. Vėliau surengtas   edukacinis užsiėmimas – kalėdinio atviruko gamyba.

Menininkė ne tik pristatė parodą, aptarė didžiąją dalį savo kūrinių, bet ir atsakinėjo į įvairiausius skaitytojų  klausimus, papasakojo savo kūrybos kelią, aptarė karpinių meną.  Nuostabių karpinių autorė apdovanota daugybe apdovanojimų, ji yra išleidusi ne vieną karpinių knygą.

Tautodailininkė  visą savo gyvenimą sieja su menu. Popieriaus  karpymu užsiima nuo ankstyvos jaunystės. Anot jos,  idėjų semiasi iš liaudies bei gamtos motyvų, paukščių, Klaipėdos krašto pastatų bei  Ventės rago švyturio vaizdų. Tai jai yra labai artima. Karpinių menas taip įtraukė, kad kūrėja neįsivaizduoja nė vienos dienos be šio užsiėmimo. Karpydama užsimiršta, jaučia ramybę, atsipalaidavimą, malonus užsiėmimas padeda pabėgti nuo kasdienės rutinos.

Visi pajutome, kiek daug darbo ir meilės įdėta į šiuos kūrinius. Anksčiau daugiausia karpydavo žirklėmis, dabar – peiliuku. Vėliau tautodailininkė parodė įvairių gudrybių, kaip iš popieriaus išgauti nuostabų kūrinį – kalėdinį atviruką. Renginio dalyvės žavėjosi tautodailininkės meistriškumu ir su entuziazmu karpė, klijavo – kūrė savo rankų darbo atviruką. Tvyrojo smagus bruzdesys ir kalėdinė nuotaika.

Parodos autorė Traksėdžių bibliotekai padovanojo keletą vertingų knygų, supažindino su savo darbo įrankiais ir pažadėjo surengti velykinę kūrybos popietę.

Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių ir kalėdinių atvirukų parodą galima apžiūrėti iki gruodžio  pabaigos.

 

 

Vida Pozniakovienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Traksėdžių filialo bibliotekininkė

Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės Traksėdiškiai susipažino su karpinių menu Rūtos Emigart Čiuželienės

Spausdinti
Facebook komentarai