Milinis

Pristatyta Mindaugo Milinio knyga apie partizaninį pasipriešinimą

Lapkričio 29 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje jau ne pirmą kartą svečiavosi žurnalistas, redaktorius, knygų apie partizaninį pasipriešinimą ir Afganistano karą autorius bei pernai išleistos istorinės studijos „Mėmelio šturmo blefas“ bendraautoris Mindaugas Milinis (Klaipėda). Jis pristatė savo naująjį romaną „Smogiko išpažintis“.

Autorius pasakojo, kad dešimtojoje savo knygoje toliau tęsia pokario rezistencijos temą. Romanas „Smogiko išpažintis“ sukurtas remiantis tikro žmogaus istorija, jame veikia realūs asmenys, tačiau jo negalima vadinti autentišku dokumentiniu kūriniu. Tiesa, operacijos, kuriose dalyvavo pagrindinis veikėjas, tikrai vyko, jose pasireiškė būtent tie agentai smogikai, kurie ir minimi kūrinyje, jie nužudė arba suėmė būtent tuos partizanus, tačiau nemažai situacijų ar dialogų yra išgalvota.

Susirinkusiems į knygos pristatymą buvo įdomu išgirsti dar nežinomų faktų apie tokį sudėtingą istorijos laikotarpį, todėl klausimų autoriui netrūko. Rašytojo gimtinė yra Šilutė, todėl nemažai klausimų iškilo apie mūsų miesto istoriją šiuo nelengvu pokario laikotarpiu.

Liudmila Nausėdienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Knygos pasirašymas Diskusija su skaitytojais

Spausdinti
Facebook komentarai