jesmonito liejimo procesas (2)

Edukacinė kūrybos laboratorija: jesmonito stebuklai

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelyje liepos 4 d. vyko kūrybinės dirbtuvės, projekto „Kūrybiniai inkliuzai bendruomenių paviljone“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Šilutės rajono savivaldybė. Dirbtuves vedė Vaikų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Ilona Jonikaitė. Edukacijos metu dalyviai mokėsi liejimo iš jesmonito technikos, naudojant silikonines formeles ir blizgius pigmentus, kurie suteikė gaminiams ypatingo žavesio.

Jesmonitas – tai inovatyvi medžiaga, populiari tarp kūrėjų dėl savo lankstumo ir galimybės išgauti įvairiausius tekstūros ir spalvų derinius. Jesmonitas yra netoksiškas, be tirpiklių, todėl jis saugus tiek naudotojams, tiek aplinkai. Dėl savo unikalių savybių ir plataus panaudojimo spektro tampa vis populiaresnis įvairiose srityse – nuo meno, dizaino iki architektūros ir statybos. Jo ekologiškumas ir estetinės galimybės daro jį patraukliu pasirinkimu tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Dirbtuvių metu vaikai ir suaugusieji galėjo pasinerti į kūrybos procesą, eksperimentuodami su skirtingomis formomis, spalvų pigmentais ir dekoro detalėmis. Blizgūs pigmentai pridėjo gaminiams ryškumo ir spindesio. Dalyviai džiaugėsi savo unikaliais kūriniais, kuriuos galėjo pasiimti namo kaip prisiminimą. Kūrybinės dirbtuvės tapo ne tik smagiu laiko praleidimu, bet ir puikia proga šeimoms praleisti laiką kartu, dalinantis idėjomis ir įgauti naujų įgūdžių dirbant su šia medžiaga.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotos dirbtuvės dar kartą įrodė, kad kūrybiškumas neturi ribų, o bendri užsiėmimai gali suteikti daug teigiamų emocijų ir įkvėpimo. Džiaugiamės gausiu dalyvių būriu ir ketiname tęsti panašius kūrybinius užsiėmimus, skatindami bendruomenės narius atrasti ir ugdyti savo talentus.

Primename, jog Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka dalyvauja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ ir kviečia savo skaitytojus bei svečius aktyviai dalyvauti vykstančiose veiklose, smagiai praleisti vasarą bibliotekoje.

Ilona Jonikaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Finansuoja:

lieja jasmonita jesmonito pabaigti darbai jesmonito liejimo procesas jesmonito darbai

Spausdinti
Facebook komentarai