Ekrano_nuotrauka

Pokario laikraštį „Šilutės tiesa“ skaitykite portale epaveldas.lt

Didžiausiame suskaitmeninto ir skaitmeninio paveldo portale www.epaveldas.lt patalpinta dar daugiau Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos archyvuose saugomų dokumentų. Nuo šiol čia rasite pirmaisiais pokario metais Šilutės apskrityje leisto laikraščio „Šilutės tiesa“ 1946–1949 metų numerius. Laikraštis tarnavo kaip pagrindinis vietinės periodinės spaudos leidinys.

Sovietmečio istorija šiandien ganėtinai aktyviai trinama kaip neverta mūsų atminties. Kad ir kaip peiktumėme, piktintumėmės, neigtumėme šį laikotarpį, vis tik tos kartos žmonėms tai buvo gyvenimas. Tik skaitančiojo valia pasirinkti ko jis ieškos, į ką kreips dėmesį laikraščio publikacijose. Vienus gali dominti istorinės žinios iš šalies ar apskrities politikos, ekonomikos, kultūros ir jų pateikimo niuansai, kitus – pasakojmai apie sovietinius herojus, darbo didvyrius ir jų pasiekimus, treti, galbūt, skaitys vedami smalsumo, ieškodami įdomybių ar pažvelgs į tai, kaip į pramogą. O galbūt kažkas, remdamasis „Šilutės tiesos“ turiniu, imsis mokslinio tyrimo apie sovietinės žiniasklaidos ypatumus. Visi būdai pažinti, domėtis yra pateisinami.

Portale publikuotų laikraščio numerių paieška atliekama pradiniame portalo www.epaveldas.lt puslapyje esančiame paieškos langelyje įvedus paieškos žodį „Šilutės tiesa“ ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“. Šiemet portale planuojama patalpinti ir „Šilutės tiesos“ tradicijų tęsėjo – laikraščio „Komunistinis darbas“ (nuo 1988 m. – „Pamarys“) kelerių metų numerius. Skaitykime, vertinkime, ginčykimės, ieškokime prasmių ir tiesos.

Virginija Veiverienė

Laikrascio_fragmentas Laikrascio_fragmentas (2)

Spausdinti
Facebook komentarai