2024_Literaturinis_Logo_uzsklanda

Belaukiant literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2024“

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka greta kitų kultūros renginių šiemet gyvena ir literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2024“ konkurso-šventės organizavimo nuotaikomis. Kas trejus metus vykstantis konkursas jau aštuntą kartą pakvietė Šilutės kraštiečių ir pamario literatų, vertėjų, knygos meno atstovų bendruomenes pristatyti savo naujausią kūrybą, išleistą nuo vieno literatūrinio rudens iki kito. Sulaukta arti 70 įvairaus žanro, apimties grožinės ir humanitarinės literatūros publikacijų. Literatų sąraše – Pamario bendruomenei pažįstami šilutiškiai ir kraštiečiai kūrėjai, dalyvaujantys kone kiekviename konkurse nuo 2005 m. – Irena Arlauskienė, Edita Barauskienė, Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė. Ne pirmą kartą kūrinius pateikė ir Violeta Astrauskienė, Birutė Morkevičienė, Nijolė Marytė Šerniūtė (JAV), Mindaugas Milinis, kt. Džiugina gausėjantis naujų kūrėjų ratas. Pirmą kartą savo kūrybą vertinimui pristatė menininkė Raimonda Canderienė, šilutiškių nepamirštas visuomenininkas, literatas Vitalijus Šopis, ne tik mokslines publikacijas rašantis, bet ir eiliuojantis garsus kardiochirurgas prof. Petras Stirbys, nostalgiją gimtosioms Gardamo apylinkėms jaučiantis Tomas Liukaitis, iš anglų kalbos knygas verčiantis Valentinas Žemgulys ir kt. Literatūrinio rudens konkurso-šventės dalyvių kūrybą vertina autoritetinga vertinimo komisija, kuriai šis laikotarpis – pats darbymetis.

Kaip ir kaskart, konkurso renginių tinklas nusidriekia visame pamaryje. Literatai susitikimų, knygų pristatymų, skaitymų, kūrybinių edukacijų metu kaimų, miestelių bendruomenes supažindina su naujausiais kūriniais, šiuolaikinės literatūros tendencijomis ir tematika. Išskirtinę programą žada rugsėjo 12–13 d. įvyksiantys baigiamieji konkurso renginiai. Miestelėnus ir svečius pakviesime dalyvauti šventiniuose konkurso dalyvių kūrybos vakaro skaitymuose, literatų, knygų iliustruotojų meno darbų parodos atidaryme, susitikimuose su kūrėjais. Konkursą vainikuos literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2024“ konkurso-šventės laureato – 5-osios Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laimėtojo ir nominantų iškilmingas apdovanojimų, visų konkurso dalyvių pagerbimo renginys.

Tikimės, jog šie susiėjimai paskatins prisiliesti prie literatūros prasmių ir jas išgyventi, užsimegs ne vienas kūrybinis dialogas ar gims idėjos naujiems literatūriniams užmojams.

Virginija Veiverienė

Projektą finansuoja:

Dalis_Lit_rudeniui_pristatytu_leidiniuLiukaičio_autografasT.Liukaicio_knygos_fragmentas

Spausdinti
Facebook komentarai