Vyksta pašnekesiai

Senjorai šnekučiavosi prie arbatos puodelio ir klausėsi senų dainų

Tenka pripažinti, kad šiame skubančiame pasaulyje vis mažiau laiko randame atsigręžti į vyresniuosius – tėvelius, senelius ar nepažįstamus senjorus ir skirti jiems taip trokštamo dėmesio, pagarbos, švelnumo, šilumos bei meilės. Be abejo, klaidinga sakyti, kad toks elgesys būdingas visiems. Juk yra nemažai žmonių, padedančių  senjorams nesijausti pamirštais, tapti matomais ir reikalingais.

Spalio 1-ąją minime Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Šią dieną išskirtiniu dėmesiu senjorus šildo kavinės, siūlydamos nemokamą  kavos ar arbatos puodelį, treneriai veda sporto užsiėmimus. Apsilankymas renginiuose, ekskursijose bei koncertuose šią dieną senjorams irgi nekainuoja. Visus vienija bendras tikslas – senjorų gerovė.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai stengėsi, kad ši diena senoliams taptų nepamirštama ir spalio 5 dieną pakvietė juos į tradiciniu tapusį rytmetį „Prie arbatos puodelio su senjoru“. Praleisti laiką bibliotekoje panoro Pašusčių kaime (Šilutės r.) įsikūrusių senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ gyventojai. Nepabūgę lietingo ir vėjuoto rudens rytmečio laukiami svečiai atvyko. Skambant senoms dainoms, jaukiai besišnekučiuojant ir dalinantis patirtimi apie gyvenimą, senjorai spalvino knygų krepšius, šildėsi skanaudami arbatą, klausėsi Šarlio Pero (Charles Perrault) pasakų. Laikas, praleistas kartu, paliko neužmirštamų įspūdžių ne tik susitikimo viešnioms, bet ir bibliotekininkams, kurie mokėsi iš senelių gyvenimo išminties. Seneliai mums gali duoti žymiai daugiau nei mes jiems – jie gali dalintis unikaliomis patirtimis. Likome maloniai nustebinti, kad garbingo amžiaus sulaukę dalyviai vis dar noriai skaito įvairias knygas, todėl bibliotekininkai įteikė dovanų – pasakų ir suaugusiems skirtų knygų.

Visuomenėje vyresni žmonės tapo tarsi nematomi, pamiršti su savo problemomis, nors jie sudaro didelę dalį mūsų bendruomenės. Mes, bibliotekininkai, labai džiaugiamės senelių draugyste, šilta šypsena, geru žodžiu. Dėkojame senelių globos namų  „Senjorų Eldoradas“ darbuotojams, kurie noriai bendradarbiauja su biblioteka ir stengiasi praskaidrinti pagyvenusių žmonių kasdienybę.

Tikimės, kad ši prasminga tradicija tęsis dar ne vienerius metus, o spalio 1-oji bus dažniau nei kartą per metus. Linkime seneliams sveikatos ir gražių dienų!

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Edukacinis užsiėmimas su senjorais Maišelių gamyba Bibliotekininkė duoda knygą senjorei Darbų eiga Darbų procesas Edukacijos akimirka Edukacijos aptarimas Edukacijos pabaiga Išklausoma užduoties Pasakojama istorija

Spausdinti
Facebook komentarai